Mercedes-Benz R 63 AMG definitivně končí, s nezdarem

Německá automobilka Mercedes-Benz rozhodla, že ukončí výrobu jedné z nejzbytečnějších AMG verzí. Vyladěný rodinný expres třídy R s motorem 6,2 V8 o výkonu 510 koní se totiž téměř vůbec neprodával. A ani se není čemu divit.

Luxusní velkoprostorový vůz si asi jen těžko někdo koupí s tím, že u něj bude vyhledávat téměř okruhové vlastnosti. Pro běžné rychlé dálniční přesuny postačí i standardní verze R 500.

Tip: Představení R 63 AMG naleznete zde.

Na trhu tak tento model pobyl opravdu krátce. V lednu 2006 byl představen a zhruba o dva měsíce později šel do prodeje. Za necelý rok a půl se prodalo doslova jen pár kusů, které navíc končily většinou za výkladními skříněmi dealerů.

Mercedes se zřejmě poučil z tohoto úletu, protože v budoucnu s podobným rodinným minibusem v okruhovém provedení nepočítá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz R 63 AMG

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků