Mercedes-Benz R 63 AMG definitivně končí, s nezdarem

Německá automobilka Mercedes-Benz rozhodla, že ukončí výrobu jedné z nejzbytečnějších AMG verzí. Vyladěný rodinný expres třídy R s motorem 6,2 V8 o výkonu 510 koní se totiž téměř vůbec neprodával. A ani se není čemu divit.

Luxusní velkoprostorový vůz si asi jen těžko někdo koupí s tím, že u něj bude vyhledávat téměř okruhové vlastnosti. Pro běžné rychlé dálniční přesuny postačí i standardní verze R 500.

Tip: Představení R 63 AMG naleznete zde.

Na trhu tak tento model pobyl opravdu krátce. V lednu 2006 byl představen a zhruba o dva měsíce později šel do prodeje. Za necelý rok a půl se prodalo doslova jen pár kusů, které navíc končily většinou za výkladními skříněmi dealerů.

Mercedes se zřejmě poučil z tohoto úletu, protože v budoucnu s podobným rodinným minibusem v okruhovém provedení nepočítá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz R 63 AMG

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků