Mercedes-Benz R 63 AMG definitivně končí, s nezdarem

Německá automobilka Mercedes-Benz rozhodla, že ukončí výrobu jedné z nejzbytečnějších AMG verzí. Vyladěný rodinný expres třídy R s motorem 6,2 V8 o výkonu 510 koní se totiž téměř vůbec neprodával. A ani se není čemu divit.

Luxusní velkoprostorový vůz si asi jen těžko někdo koupí s tím, že u něj bude vyhledávat téměř okruhové vlastnosti. Pro běžné rychlé dálniční přesuny postačí i standardní verze R 500.

Tip: Představení R 63 AMG naleznete zde.

Na trhu tak tento model pobyl opravdu krátce. V lednu 2006 byl představen a zhruba o dva měsíce později šel do prodeje. Za necelý rok a půl se prodalo doslova jen pár kusů, které navíc končily většinou za výkladními skříněmi dealerů.

Mercedes se zřejmě poučil z tohoto úletu, protože v budoucnu s podobným rodinným minibusem v okruhovém provedení nepočítá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz R 63 AMG

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků