Mercedes Benz představuje svůj první Li-Ion hybrid

Po sérii špionážních fotografií, na kterých se objevuje hybridní verze luxusní limuzíny třídy S, bylo skutečně jen otázkou času, kdy s ní tato německá automobilka vyjde na světlo světa. Mercedes se v uplynulém roce prosadil na poli „ekologických technologii“ zejména šetrnými dieselovými agregáty z řady Bluetec. Ty jsou v současnosti nabízeny téměř pro všechny modely, včetně nákladních vozidel.

Novinkou je, že automobilka se pustila do experimentování s Lithium-Iontovými palivovými články a výsledky svého výzkumu implantovala do své vlajkové lodi. Bateriím bude sekundovat benzínem poháněný agregát a hodnoty výkonu také vypadají celkem slibně. Podle předběžných informací bude Mercedes S400 BlueHybrid disponovat výkonem 299 koní a to při velmi příznivé kombinované spotřebě, která činí pouhých 7,9l/100 km. Ekologové zajásají zejména nad informací, že hybridní „eSko“ produkuje jen 190 g CO2 na kilometr.
 
Automobilka se však musí ještě popasovat s řadou „drobných problémů“. Li-Ion akumulátory jsou totiž nejefektivnější jen při teplotě 15 až 35 °C, pokud je teplota vyšší nebo nižší, výrazně se prý zkracuje jejich životnost a výkon. Dalším problémem, který brání v masovém používaní této technologie je i cena nových baterii. Sériové podoby tohoto hybridu bychom se mohli dočkat nejdříve v roce 2009, pokud se tedy podaří „vychytat všechny mouchy“.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Mercedes S400 BlueHybrid
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků