Mercedes Benz představuje svůj první Li-Ion hybrid

Po sérii špionážních fotografií, na kterých se objevuje hybridní verze luxusní limuzíny třídy S, bylo skutečně jen otázkou času, kdy s ní tato německá automobilka vyjde na světlo světa. Mercedes se v uplynulém roce prosadil na poli „ekologických technologii“ zejména šetrnými dieselovými agregáty z řady Bluetec. Ty jsou v současnosti nabízeny téměř pro všechny modely, včetně nákladních vozidel.

Novinkou je, že automobilka se pustila do experimentování s Lithium-Iontovými palivovými články a výsledky svého výzkumu implantovala do své vlajkové lodi. Bateriím bude sekundovat benzínem poháněný agregát a hodnoty výkonu také vypadají celkem slibně. Podle předběžných informací bude Mercedes S400 BlueHybrid disponovat výkonem 299 koní a to při velmi příznivé kombinované spotřebě, která činí pouhých 7,9l/100 km. Ekologové zajásají zejména nad informací, že hybridní „eSko“ produkuje jen 190 g CO2 na kilometr.
 
Automobilka se však musí ještě popasovat s řadou „drobných problémů“. Li-Ion akumulátory jsou totiž nejefektivnější jen při teplotě 15 až 35 °C, pokud je teplota vyšší nebo nižší, výrazně se prý zkracuje jejich životnost a výkon. Dalším problémem, který brání v masovém používaní této technologie je i cena nových baterii. Sériové podoby tohoto hybridu bychom se mohli dočkat nejdříve v roce 2009, pokud se tedy podaří „vychytat všechny mouchy“.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Mercedes S400 BlueHybrid
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků