Mercedes Benz představuje svůj první Li-Ion hybrid

Po sérii špionážních fotografií, na kterých se objevuje hybridní verze luxusní limuzíny třídy S, bylo skutečně jen otázkou času, kdy s ní tato německá automobilka vyjde na světlo světa. Mercedes se v uplynulém roce prosadil na poli „ekologických technologii“ zejména šetrnými dieselovými agregáty z řady Bluetec. Ty jsou v současnosti nabízeny téměř pro všechny modely, včetně nákladních vozidel.

Novinkou je, že automobilka se pustila do experimentování s Lithium-Iontovými palivovými články a výsledky svého výzkumu implantovala do své vlajkové lodi. Bateriím bude sekundovat benzínem poháněný agregát a hodnoty výkonu také vypadají celkem slibně. Podle předběžných informací bude Mercedes S400 BlueHybrid disponovat výkonem 299 koní a to při velmi příznivé kombinované spotřebě, která činí pouhých 7,9l/100 km. Ekologové zajásají zejména nad informací, že hybridní „eSko“ produkuje jen 190 g CO2 na kilometr.
 
Automobilka se však musí ještě popasovat s řadou „drobných problémů“. Li-Ion akumulátory jsou totiž nejefektivnější jen při teplotě 15 až 35 °C, pokud je teplota vyšší nebo nižší, výrazně se prý zkracuje jejich životnost a výkon. Dalším problémem, který brání v masovém používaní této technologie je i cena nových baterii. Sériové podoby tohoto hybridu bychom se mohli dočkat nejdříve v roce 2009, pokud se tedy podaří „vychytat všechny mouchy“.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Mercedes S400 BlueHybrid
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků