Mercedes Benz pozastavuje jednání ohledně výroby v Rusku

Přestože se zdálo, že dohoda mezi Ruskem a německým výrobcem luxusních vozů, Mercedesem, je již na spadnutí, zástupci německé automobilky nečekaně uvedli, že prozatím se od plánů upouští. Původní projekt počítal s výstavbou závodu u Petrohradu s výrobní kapacitou okolo 25 000 vozů ročně. Zda se jednání obnoví a Mercedes tak bude následovat BMW, Ford, GM, KIA a Renault, kteří již své závody budují nebo mají vybudovány, se terpve uvidí. Každopádně pro Mercedes je toto nepříjemná záležitost. Tímto krokem se výrazně omezí jeho konkurenceschopnost, protože bude muset platit určité daně a cla, které by, v případě výroby přímo v Rusku, padly.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků