Mercedes Benz pozastavuje jednání ohledně výroby v Rusku

Přestože se zdálo, že dohoda mezi Ruskem a německým výrobcem luxusních vozů, Mercedesem, je již na spadnutí, zástupci německé automobilky nečekaně uvedli, že prozatím se od plánů upouští. Původní projekt počítal s výstavbou závodu u Petrohradu s výrobní kapacitou okolo 25 000 vozů ročně. Zda se jednání obnoví a Mercedes tak bude následovat BMW, Ford, GM, KIA a Renault, kteří již své závody budují nebo mají vybudovány, se terpve uvidí. Každopádně pro Mercedes je toto nepříjemná záležitost. Tímto krokem se výrazně omezí jeho konkurenceschopnost, protože bude muset platit určité daně a cla, které by, v případě výroby přímo v Rusku, padly.
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků