Mercedes Benz pozastavuje jednání ohledně výroby v Rusku

Přestože se zdálo, že dohoda mezi Ruskem a německým výrobcem luxusních vozů, Mercedesem, je již na spadnutí, zástupci německé automobilky nečekaně uvedli, že prozatím se od plánů upouští. Původní projekt počítal s výstavbou závodu u Petrohradu s výrobní kapacitou okolo 25 000 vozů ročně. Zda se jednání obnoví a Mercedes tak bude následovat BMW, Ford, GM, KIA a Renault, kteří již své závody budují nebo mají vybudovány, se terpve uvidí. Každopádně pro Mercedes je toto nepříjemná záležitost. Tímto krokem se výrazně omezí jeho konkurenceschopnost, protože bude muset platit určité daně a cla, které by, v případě výroby přímo v Rusku, padly.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků