Mercedes-Benz otevřel svůj první závod v Rusku. Na zahájení produkce dorazil i Putin

Mercedes-Benz začíná produkci v nové továrně na půdě Ruska. Poprvé tak německá automobilka s třícípou hvězdou vyrábí nové vozy lokálně pro tamní trh.

Spuštění výroby v nové továrně Mercedesu poblíž Moskvy se zúčastnil kromě delegace řady německých politiků také sám ruský prezident Vladimir Putin. V průmyslové oblasti Esipovo tak dva roky po spuštění stavby konečně započala výroba sedanu třídy E. Poprvé tedy Mercedes vyrábí nové vozy pro ruský trh přímo na tamní půdě.

Mercedes-Benz G je silnější než gravitace. Dokazuje to v nebezpečném videu

Mercedes-Benz G je silnější než gravitace. Dokazuje to v nebezpečném videu

Nový závod využívá poslední technologie výroby s vysokou mírou automatizace, transportních systémů bez nutnosti řidičů, tedy i autonomních přepravníků a samozřejmě robotické techniky. Lidská ruka je zde ale pochopitelně stále nutná. Pro snížení dopadu na životní prostředí používá továrna plně digitální dokumentaci nebo třeba systémy rekuperace tepla v jednotlivých budovách.

Ruský závod Mercedesu se bude nicméně dále rozrůstat. S dodatečnou investicí ve výši 250 milionů euro se závod rozroste o další linky a oddělení. Kromě současně vyráběné třídy E chce automobilka v Rusku rozjet i produkci některých svých SUV.

Facelift Mercedesu GLC kupé: Změny vzhledu, nové motory i technika uvnitř

Facelift Mercedesu GLC kupé: Změny vzhledu, nové motory i technika uvnitř

V plné kapacitě po plánovaném rozšíření výroby bude továrna zaměstnávat přes 1000 pracovníků. Samotná myšlenka výstavby závodu Mercedesu v Rusku přišla s jasnou popularitou vozidel německé značky na tamním trhu. Za posledních deset let se totiž prodeje Mercedesů v Rusku navýšily více jak dvojnásobně.

„Investice do nového závodu Mercedesu-Benz v Rusku byla dalším důležitým krokem pro rozšíření naší globální výrobní sítě a produkce tak může probíhat přímo v místě tamního trhu,“ uvedl vedoucí produkce Mercedesu-Benz Markus Schäfer.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 189 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků