Mercedes-Benz otevřel svůj první závod v Rusku. Na zahájení produkce dorazil i Putin

Mercedes-Benz začíná produkci v nové továrně na půdě Ruska. Poprvé tak německá automobilka s třícípou hvězdou vyrábí nové vozy lokálně pro tamní trh.

Spuštění výroby v nové továrně Mercedesu poblíž Moskvy se zúčastnil kromě delegace řady německých politiků také sám ruský prezident Vladimir Putin. V průmyslové oblasti Esipovo tak dva roky po spuštění stavby konečně započala výroba sedanu třídy E. Poprvé tedy Mercedes vyrábí nové vozy pro ruský trh přímo na tamní půdě.

Mercedes-Benz G je silnější než gravitace. Dokazuje to v nebezpečném videu

Mercedes-Benz G je silnější než gravitace. Dokazuje to v nebezpečném videu

Nový závod využívá poslední technologie výroby s vysokou mírou automatizace, transportních systémů bez nutnosti řidičů, tedy i autonomních přepravníků a samozřejmě robotické techniky. Lidská ruka je zde ale pochopitelně stále nutná. Pro snížení dopadu na životní prostředí používá továrna plně digitální dokumentaci nebo třeba systémy rekuperace tepla v jednotlivých budovách.

Ruský závod Mercedesu se bude nicméně dále rozrůstat. S dodatečnou investicí ve výši 250 milionů euro se závod rozroste o další linky a oddělení. Kromě současně vyráběné třídy E chce automobilka v Rusku rozjet i produkci některých svých SUV.

Facelift Mercedesu GLC kupé: Změny vzhledu, nové motory i technika uvnitř

Facelift Mercedesu GLC kupé: Změny vzhledu, nové motory i technika uvnitř

V plné kapacitě po plánovaném rozšíření výroby bude továrna zaměstnávat přes 1000 pracovníků. Samotná myšlenka výstavby závodu Mercedesu v Rusku přišla s jasnou popularitou vozidel německé značky na tamním trhu. Za posledních deset let se totiž prodeje Mercedesů v Rusku navýšily více jak dvojnásobně.

„Investice do nového závodu Mercedesu-Benz v Rusku byla dalším důležitým krokem pro rozšíření naší globální výrobní sítě a produkce tak může probíhat přímo v místě tamního trhu,“ uvedl vedoucí produkce Mercedesu-Benz Markus Schäfer.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 51 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků