Mercedes-Benz otevřel svůj první závod v Rusku. Na zahájení produkce dorazil i Putin

Mercedes-Benz začíná produkci v nové továrně na půdě Ruska. Poprvé tak německá automobilka s třícípou hvězdou vyrábí nové vozy lokálně pro tamní trh.

Spuštění výroby v nové továrně Mercedesu poblíž Moskvy se zúčastnil kromě delegace řady německých politiků také sám ruský prezident Vladimir Putin. V průmyslové oblasti Esipovo tak dva roky po spuštění stavby konečně započala výroba sedanu třídy E. Poprvé tedy Mercedes vyrábí nové vozy pro ruský trh přímo na tamní půdě.

Mercedes-Benz G je silnější než gravitace. Dokazuje to v nebezpečném videu

Mercedes-Benz G je silnější než gravitace. Dokazuje to v nebezpečném videu

Nový závod využívá poslední technologie výroby s vysokou mírou automatizace, transportních systémů bez nutnosti řidičů, tedy i autonomních přepravníků a samozřejmě robotické techniky. Lidská ruka je zde ale pochopitelně stále nutná. Pro snížení dopadu na životní prostředí používá továrna plně digitální dokumentaci nebo třeba systémy rekuperace tepla v jednotlivých budovách.

Ruský závod Mercedesu se bude nicméně dále rozrůstat. S dodatečnou investicí ve výši 250 milionů euro se závod rozroste o další linky a oddělení. Kromě současně vyráběné třídy E chce automobilka v Rusku rozjet i produkci některých svých SUV.

Facelift Mercedesu GLC kupé: Změny vzhledu, nové motory i technika uvnitř

Facelift Mercedesu GLC kupé: Změny vzhledu, nové motory i technika uvnitř

V plné kapacitě po plánovaném rozšíření výroby bude továrna zaměstnávat přes 1000 pracovníků. Samotná myšlenka výstavby závodu Mercedesu v Rusku přišla s jasnou popularitou vozidel německé značky na tamním trhu. Za posledních deset let se totiž prodeje Mercedesů v Rusku navýšily více jak dvojnásobně.

„Investice do nového závodu Mercedesu-Benz v Rusku byla dalším důležitým krokem pro rozšíření naší globální výrobní sítě a produkce tak může probíhat přímo v místě tamního trhu,“ uvedl vedoucí produkce Mercedesu-Benz Markus Schäfer.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků
Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 72 příspěvků