Mercedes-Benz Ocean Drive, luxusní kabrio půjde do výroby

Automobilka Mercedes-Benz představila na konci minulého roku studii velkého a luxusního čtyřdveřového kabrioletu Ocean Drive, který je postaven na základu luxusní limuzíny třídy S.

Tip: Podrobné představení studie Ocean Drive naleznete zde.

I když šlo původně jen o studii, od počátku se světem potulovaly informace a spekulace, že by se tento vůz mohl dostat do výroby. Dle posledních informací to vypadá, že Mercedes chystá opravdu výrobu tohoto modelu, čímž by se výrazně odpoutal od svých největších konkurentů.

Čtyřdveřových a zároveň luxusních kabrioletů je na světě jako šafránu. Klientela pro podobné vozy je velmi úzká a případní zákazníci raději sáhnou po tradici např. od Rolls-Royce. Mercedes by ovšem nabídl nebývalý luxus za výrazně nižší cenu.

Dle informací by se tento vůz měl dostat na trh až v roce 2011, tedy po příchodu budoucí generace třídy S, ze které by měl tento kabriolet vycházet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz Ocean Drive
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků