Mercedes-Benz Ocean Drive, luxusní kabrio půjde do výroby

Automobilka Mercedes-Benz představila na konci minulého roku studii velkého a luxusního čtyřdveřového kabrioletu Ocean Drive, který je postaven na základu luxusní limuzíny třídy S.

Tip: Podrobné představení studie Ocean Drive naleznete zde.

I když šlo původně jen o studii, od počátku se světem potulovaly informace a spekulace, že by se tento vůz mohl dostat do výroby. Dle posledních informací to vypadá, že Mercedes chystá opravdu výrobu tohoto modelu, čímž by se výrazně odpoutal od svých největších konkurentů.

Čtyřdveřových a zároveň luxusních kabrioletů je na světě jako šafránu. Klientela pro podobné vozy je velmi úzká a případní zákazníci raději sáhnou po tradici např. od Rolls-Royce. Mercedes by ovšem nabídl nebývalý luxus za výrazně nižší cenu.

Dle informací by se tento vůz měl dostat na trh až v roce 2011, tedy po příchodu budoucí generace třídy S, ze které by měl tento kabriolet vycházet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz Ocean Drive
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků