Mercedes-Benz MLK: malé SUV na bázi C-klasse

Už před nedávnem jsme upozorňovali na to, že Mercedes-Benz chystá nové SUV, tentokrát menší než třída ML. Pod označením X-klasse, případně MLK, se skrývá „maskovaný“ Smart Formore, jehož vývoj byl právě ukončen. (první informace, spy photos)
Mercedes-Benz MLK: malé SUV na bázi C-klasse

Ptáte se, co má připravované malé SUV Mercedes-Benzu společného se Smartem? Kupodivu mnoho. Smartu se bohužel moc nedaří, o čemž jsme podrobně psali ve včerejším článku. Proto koncern DaimlerChrysler, kam Smart, stejně jako Mercedes-Benz patří, ukončil vývoj nového SUV se jménem Formore a navíc utne i výrobu modelů Roadster a Roadster Coupé. Štafetu malého SUV převezme Mercedes-Benz, který už delší dobu pracuje nové třídě s pracovním názvem X. Finální podoba SUV pak na sebe pravděpodobně vezme označení MLK.

Tip: Krátce o budoucnosti Smartu

Smart Formore a Mercedes-Benz MLK mají, resp. měli mít mnoho společného. Základem obou SUV střední třídy je platforma připravované třídy C, kterou německá automobilka plánuje uvést v roce 2007, a to včetně pohonu všech kol 4matic. Už z tohoto popisu je jasné, že spíše než o auta do terénu mělo jít skutečně o silniční automobily, které se do terénu vydají jen velmi zřídka, a to ještě na polní cestu, než do lesa nebo bažiny. Smart Formore nakonec nebude, je proto možné, že Mercedes projekt MLK uspíší a místo původně plánovaného termínu v roce 2008 se na trh dostane dříve, možná už příští rok. Novinka bude konkurovat především BMW X3.

Tip: Více o nové generaci Smartu Fortwoo + starší foto Smartu Forfour

A jaké budou hlavní rozdíly MLK oproti ML? Především technický základ, velikost (ve všech směrech) a vnitřní prostor daný menším rozvorem náprav. MLK bude mít širší nasávací otvor v dolní části nárazníku, a to po celé jeho šířce, jinak tvarované zadní sklo, užší C-sloupek, odlišně tvarované přední i zadní světlomety, menší střešní spojler či méně výrazné oblouky blatníků. Vzhledem k tomu, že MLK bude vyráběno v Evropě a bude určeno především pro evropský trh, najdete pod kapotou umírněnější motory než má ML. Je pravděpodobné, že budou vycházet z třídy C, jako top motorizace lze očekávat 3.5 V6 s výkonem 200 kW a 3.0 V6 CDI s výkonem 165 kW.

Tip: Představení nové generace ML

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz X-klasse/MLK --- Foto: © Automedia

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Poslední fotografie dnes už „mrtvého“ Smartu Formore --- Foto: © Automedia

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz ML

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků