Mercedes-Benz ML: facelift úspěšného SUV

Mercedes odhalil omlazenou verzi modelu ML, včetně ostrého provedení 63 AMG. Jaké novinky model přináší?

Hned zkraje je třeba poukázat na fakt, že Mercedes si pro představení faceliftovaného modelu vybral autoshow v New Yorku namísto „domácí“ Ženevy. To je jasným důkazem toho, že pro automobilku je alespoň co do prodeje SUV neustále mnohem zajímavější americký trh.

Ale pojďme k vozu samotnému. Změny jsou viditelné na první pohled – přední maska vozu působí mnohem robustněji, a to díky novému tvarování nasávacích otvorů, výraznějším tvarům světlometů a své dělají také k okrajům posunuté mlhové světlomety, díky nimž vypadá ML širší než doposud.

Při pohledu zboku se v podstatě žádné změny neodehrály (až na větší zpětná zrcátka), to ale neplatí pro zadní partie. Zde nalezneme přepracovaný nárazník se zapuštěnými koncovkami výfuku a nové jsou také sdružené světlomety, na přání vybavené technologii LE diod. V rámci bezpečností výbavy je třeba ocenit předkolizní systém Pre-Safe včetně Neck-Pro, který v případě potřeby nastaví sedadla, hlavové opěrky, volant a bezpečnostní pásy do optimální polohy tak, aby bylo riziko poranění pasažérů co nejmenší.

V interiéru se zákazníci dočkali nových sedadel, která mají být pohodlnější a zároveň dokážou lépe podržet tělo při průjezdech zatáčkami. K dispozici je také větší počet materiálů obložení přístrojové desky. V nabídce příplatkových výbav nechybí ani LCD obrazovky DVD systému také pro zadní pasažéry včetně kvalitního audiosystému od společnosti Harman Kardon.

Pod kapotou se situace s příchodem faceliftu nemění, vrcholem nabídky stále zůstává verze ML63 AMG s osmiválcem 6,2 l pod kapotou. Jeho výkon dosahuje 375 kW/510 k, což stačí k akceleraci na stovku za rovných pět vteřin. U všech motorizací je standardem sedmistupňová automatická převodovka 7-G Tronic. Díky změnám tvarování přední masky došlo také ke snížení průměrné spotřeby o cca 0,4 litru na 100 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Faceliftovaný Mercedes-Benz ML

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ostrá verze ML63 AMG s výkonem 510 koní

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků