Mercedes-Benz: malé SUV na bázi C-klasse

Mercedes-Benz má v současné době v nabídce jediné SUV, třídu M, resp. model ML. Třída G už je klasický offroad, který se současným pojetím SUV nemá pranic společného. Zatímco velká SUV dnes nabízí skoro všichni (i Audi chystá svůj model Q7), malá SUV zatím tolik v módě nejsou; na trhu jsou např. Kia a Hyundai (modely Sportage či Tucson) či BMW (X3). Pracují na nich také německé automobilky Volkswagen (Beduin) a Audi (Q5).

Do mlýna malých SUV chce přispět také Mercedes-Benz, který zkoumá trh, zda by se na něm takové vozítko mohlo uchytit. Pokud se malé „emko“ rozhodne vyrábět, nedostane se vůz na trh dříve než v roce 2008. Vývoj automobilu trvá dlouho stejně jako finální testy v drsných podmínkách. V tomto ohledu by byl Mercedes-Benz předběhnut konkurencí, Audi Q5 a Volkswagen Beduin přijedou už v roce 2007. Mini-SUV by mělo být vyráběno na platformě příští generace třídy C a mezi hlavní konkurenci bude patřit Audi Q5 a BMW X3.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků