Mercedes-Benz: malé SUV na bázi C-klasse

Mercedes-Benz má v současné době v nabídce jediné SUV, třídu M, resp. model ML. Třída G už je klasický offroad, který se současným pojetím SUV nemá pranic společného. Zatímco velká SUV dnes nabízí skoro všichni (i Audi chystá svůj model Q7), malá SUV zatím tolik v módě nejsou; na trhu jsou např. Kia a Hyundai (modely Sportage či Tucson) či BMW (X3). Pracují na nich také německé automobilky Volkswagen (Beduin) a Audi (Q5).

Do mlýna malých SUV chce přispět také Mercedes-Benz, který zkoumá trh, zda by se na něm takové vozítko mohlo uchytit. Pokud se malé „emko“ rozhodne vyrábět, nedostane se vůz na trh dříve než v roce 2008. Vývoj automobilu trvá dlouho stejně jako finální testy v drsných podmínkách. V tomto ohledu by byl Mercedes-Benz předběhnut konkurencí, Audi Q5 a Volkswagen Beduin přijedou už v roce 2007. Mini-SUV by mělo být vyráběno na platformě příští generace třídy C a mezi hlavní konkurenci bude patřit Audi Q5 a BMW X3.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků