Mercedes-Benz: malé SUV na bázi C-klasse

Mercedes-Benz má v současné době v nabídce jediné SUV, třídu M, resp. model ML. Třída G už je klasický offroad, který se současným pojetím SUV nemá pranic společného. Zatímco velká SUV dnes nabízí skoro všichni (i Audi chystá svůj model Q7), malá SUV zatím tolik v módě nejsou; na trhu jsou např. Kia a Hyundai (modely Sportage či Tucson) či BMW (X3). Pracují na nich také německé automobilky Volkswagen (Beduin) a Audi (Q5).

Do mlýna malých SUV chce přispět také Mercedes-Benz, který zkoumá trh, zda by se na něm takové vozítko mohlo uchytit. Pokud se malé „emko“ rozhodne vyrábět, nedostane se vůz na trh dříve než v roce 2008. Vývoj automobilu trvá dlouho stejně jako finální testy v drsných podmínkách. V tomto ohledu by byl Mercedes-Benz předběhnut konkurencí, Audi Q5 a Volkswagen Beduin přijedou už v roce 2007. Mini-SUV by mělo být vyráběno na platformě příští generace třídy C a mezi hlavní konkurenci bude patřit Audi Q5 a BMW X3.

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků