Mercedes-Benz: malé SUV na bázi C-klasse

Mercedes-Benz: malé SUV na bázi C-klasse

Mercedes-Benz má v současné době v nabídce jediné SUV, třídu M, resp. model ML. Třída G už je klasický offroad, který se současným pojetím SUV nemá pranic společného. Zatímco velká SUV dnes nabízí skoro všichni (i Audi chystá svůj model Q7), malá SUV zatím tolik v módě nejsou; na trhu jsou např. Kia a Hyundai (modely Sportage či Tucson) či BMW (X3). Pracují na nich také německé automobilky Volkswagen (Beduin) a Audi (Q5).

Do mlýna malých SUV chce přispět také Mercedes-Benz, který zkoumá trh, zda by se na něm takové vozítko mohlo uchytit. Pokud se malé „emko“ rozhodne vyrábět, nedostane se vůz na trh dříve než v roce 2008. Vývoj automobilu trvá dlouho stejně jako finální testy v drsných podmínkách. V tomto ohledu by byl Mercedes-Benz předběhnut konkurencí, Audi Q5 a Volkswagen Beduin přijedou už v roce 2007. Mini-SUV by mělo být vyráběno na platformě příští generace třídy C a mezi hlavní konkurenci bude patřit Audi Q5 a BMW X3.

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků