Mercedes-Benz je ve velké provozní ztrátě

Jeden z největších automobilových koncernů, DaimlerChrysler, oznámil snížení provozního zisku za první čtvrtletí tohoto roku o třicet procent na 288 milionu eur. Může za to divize Mercedes-Benz, která zaznamenala ztrátu 954 milionů eur. Vedení uvádí, že za to může reorganizace prodělečné výroby dceřinky Smart. Ta zrušila plány výroby malého SUV a koncem roku utne také malý roadster. V nabídce tak zůstanou pouze modely Fortwo a Forfour, jenže jejich výroba také není kdovíjak zisková.

Podle zahraničních médií klesají prodeje Mercedes-Benzu zejména kvůli vadám nových modelů a tím i zhoršující se pověsti. Např. v březnu musela automobilka svolat k přezkoušení a případné opravě 1,3 milionu aut vyrobených mezi lednem 2001 a lednem 2005. V počtu prodaných vozů tak kvůli zhoršující se image překonal Mercedes-Benz poprvé v historii odvěký rival BMW, který má naopak tučná léta.

A právě tyto špatné ukazatele vedly k výměně šéfa; restrukturalizací automobilky byl pověřen Eckhard Cordes, který do konce loňského roku vedl úspěšnou divizi nákladních vozů DM. Po restrukturalizaci Smartu čekají Mercedes-Benz další změny, který započaly prvního května. Nový úsporný program by měl zvýšit tržby na tři miliardy eur díky většímu sdílení komponent, sloučení některých pracovišť vývoje, zkrácení doby vývoje nových modelů a zvýšení kvality výroby.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků