Mercedes-Benz hodlá žalovat Audi kvůli šetrným motorům

Stuttgartská automobilka Mercedes-Benz ohlásila, že se chystá podat žalobu na automobilku Audi. Důvodem má být zneužití patentu na systém řízení emisí u vznětových agregátů, který vlastní Mercedes. Ten prodává své šetrné dieselové motory pod názvem Bluetec víc než půl roku.

Podle představitelů automobilky Mercedes Audi porušilo zákony novými upravenými dieselovými agregáty pro modely A4 a Q7, které budou na trh uvedeny již v brzké době. Za jejich technologii prý automobilka nezaplatila licenční poplatek a neučinila tak ani po několika výzvách. V případě, že se vina Audi bude prokázána, může být automobilce zakázáno distribuovat tyto motory a nemine ji ani finanční trest.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků