Mercedes-Benz hodlá žalovat Audi kvůli šetrným motorům

Stuttgartská automobilka Mercedes-Benz ohlásila, že se chystá podat žalobu na automobilku Audi. Důvodem má být zneužití patentu na systém řízení emisí u vznětových agregátů, který vlastní Mercedes. Ten prodává své šetrné dieselové motory pod názvem Bluetec víc než půl roku.

Podle představitelů automobilky Mercedes Audi porušilo zákony novými upravenými dieselovými agregáty pro modely A4 a Q7, které budou na trh uvedeny již v brzké době. Za jejich technologii prý automobilka nezaplatila licenční poplatek a neučinila tak ani po několika výzvách. V případě, že se vina Audi bude prokázána, může být automobilce zakázáno distribuovat tyto motory a nemine ji ani finanční trest.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků