Mercedes-Benz GLK: oficiálně, ač ne zcela

Německá automobilka představuje studii budoucího malého SUV modelu. Ten se objeví na trhu zanedlouho.

Na severoamerickém autosalonu v Detroitu bude oficiálně představena studie budoucího modelu GLK automobilky Mercedes-Benz. Studie s názvem Vision GLK Freeside představuje předprodukční verzi, která by se ovšem od té sériové neměla příliš odlišovat.

Prozatím není o studii ani budoucí generaci modelu GLK příliš známo a záměry automobilky se tak dají více méně jen odvozovat z toho, co má automobilka v současnosti v nabídce s ohledem na velikost a zaměření vozu.

Každopádně studie bude měřit na délku pouze 4 520 mm a vůz se tak zařadí do střední třídy SUV modelů. Konkurovat ovšem nebude všem modelům, ale spíše těm prestižnějším, jako je BMW X3 a X5 a budoucímu malému SUV automobilky Audi. Přeci jenom předpokládaná cena bude určena pro movitější klientelu.

Ve výbavě tak bude poslední generace pohonu všech kol 4Matic s rozdělením výkonu mezi přední a zadní nápravu v poměru 45:55, dále elektronické systémy jako ESP, ASR, 4ETS a další. Výkon pak bude přenášet automatická převodovka TG-Tronic a v nabídce pro severoamerický trh se objeví „čistá” naftová verze Bluetec.

Ostatně pod kapotou studie se objeví zcela nový čtyřválec 2,2 CDI Bluetec s dvojitým přeplňováním a výkonem 125 kW (170 k).

Hlavním důvodem pro doplnění nabídky o tento model je zájem zákazníků. Mercedes doposud nemá co nabídnout těm, kteří nepožadují „full size” SUV a musí hledat u konkurence. To se má od podzimu 2008, kdy přijde produkční verze, změnit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz Vision GLK Freeside

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků