Mercedes-Benz GLK: oficiálně, ač ne zcela

Německá automobilka představuje studii budoucího malého SUV modelu. Ten se objeví na trhu zanedlouho.

Na severoamerickém autosalonu v Detroitu bude oficiálně představena studie budoucího modelu GLK automobilky Mercedes-Benz. Studie s názvem Vision GLK Freeside představuje předprodukční verzi, která by se ovšem od té sériové neměla příliš odlišovat.

Prozatím není o studii ani budoucí generaci modelu GLK příliš známo a záměry automobilky se tak dají více méně jen odvozovat z toho, co má automobilka v současnosti v nabídce s ohledem na velikost a zaměření vozu.

Každopádně studie bude měřit na délku pouze 4 520 mm a vůz se tak zařadí do střední třídy SUV modelů. Konkurovat ovšem nebude všem modelům, ale spíše těm prestižnějším, jako je BMW X3 a X5 a budoucímu malému SUV automobilky Audi. Přeci jenom předpokládaná cena bude určena pro movitější klientelu.

Ve výbavě tak bude poslední generace pohonu všech kol 4Matic s rozdělením výkonu mezi přední a zadní nápravu v poměru 45:55, dále elektronické systémy jako ESP, ASR, 4ETS a další. Výkon pak bude přenášet automatická převodovka TG-Tronic a v nabídce pro severoamerický trh se objeví „čistá” naftová verze Bluetec.

Ostatně pod kapotou studie se objeví zcela nový čtyřválec 2,2 CDI Bluetec s dvojitým přeplňováním a výkonem 125 kW (170 k).

Hlavním důvodem pro doplnění nabídky o tento model je zájem zákazníků. Mercedes doposud nemá co nabídnout těm, kteří nepožadují „full size” SUV a musí hledat u konkurence. To se má od podzimu 2008, kdy přijde produkční verze, změnit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz Vision GLK Freeside

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků