Mercedes-Benz GLK: oficiálně, ač ne zcela

Německá automobilka představuje studii budoucího malého SUV modelu. Ten se objeví na trhu zanedlouho.

Na severoamerickém autosalonu v Detroitu bude oficiálně představena studie budoucího modelu GLK automobilky Mercedes-Benz. Studie s názvem Vision GLK Freeside představuje předprodukční verzi, která by se ovšem od té sériové neměla příliš odlišovat.

Prozatím není o studii ani budoucí generaci modelu GLK příliš známo a záměry automobilky se tak dají více méně jen odvozovat z toho, co má automobilka v současnosti v nabídce s ohledem na velikost a zaměření vozu.

Každopádně studie bude měřit na délku pouze 4 520 mm a vůz se tak zařadí do střední třídy SUV modelů. Konkurovat ovšem nebude všem modelům, ale spíše těm prestižnějším, jako je BMW X3 a X5 a budoucímu malému SUV automobilky Audi. Přeci jenom předpokládaná cena bude určena pro movitější klientelu.

Ve výbavě tak bude poslední generace pohonu všech kol 4Matic s rozdělením výkonu mezi přední a zadní nápravu v poměru 45:55, dále elektronické systémy jako ESP, ASR, 4ETS a další. Výkon pak bude přenášet automatická převodovka TG-Tronic a v nabídce pro severoamerický trh se objeví „čistá” naftová verze Bluetec.

Ostatně pod kapotou studie se objeví zcela nový čtyřválec 2,2 CDI Bluetec s dvojitým přeplňováním a výkonem 125 kW (170 k).

Hlavním důvodem pro doplnění nabídky o tento model je zájem zákazníků. Mercedes doposud nemá co nabídnout těm, kteří nepožadují „full size” SUV a musí hledat u konkurence. To se má od podzimu 2008, kdy přijde produkční verze, změnit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz Vision GLK Freeside

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků