Mercedes-Benz G je silnější než gravitace. Dokazuje to v nebezpečném videu

Mercedes dále dokazuje schopnosti legendární třídy G. Novou generaci tak nyní čekal celkem nebezpečný kaskadérský kousek.

Silnější než gravitace. Takto Mercedes popisuje v novém videu nejnovější generaci terénní třídy G. Přestože jsou off-roadové schopnosti legendárního modelu již prověřeny časem, ono neomezené cestování mimo silnice nám německá značka dokazuje opět a zase. Třeba jízdou po úbočí přehrady Punta Negra Dam v Argentině.

Proč se Mercedes rozhodl vypustit svůj Mercedes G350d na svažující okraj přehrady a dovnitř zavřít nebojácného kaskadéra? „Protože to dokáže,“ zaznělo z automobilky. A samozřejmě, že také dokázal. V neskutečném bočním náklonu se tak „géčko“ projíždělo po 101 metrů vysoké stráni přehrady, a to bez jediného náznaku převrácení.

Mercedes-AMG S 65 Final Edition je poslední šance pořídit si motor V12

Mercedes-AMG S 65 Final Edition je poslední šance pořídit si motor V12

Třída G se ostatně pyšní stabilní jízdou při bočním náklonu až 70 %. Právě tuto schopnost se tak Mercedes rozhodl bez obav převrácení vozidla do vody předvést v reálných podmínkách. Tedy… pokud bystě se někdy potřebovali vydat na úbočí přehrady. Člověk nikdy neví. Nicméně, miniaturním textem ve videu nechybí zmínka, že podobné kousky byste neměli zkoušet na vlastní pěst.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 31 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků