Mercedes-Benz G je silnější než gravitace. Dokazuje to v nebezpečném videu

Mercedes dále dokazuje schopnosti legendární třídy G. Novou generaci tak nyní čekal celkem nebezpečný kaskadérský kousek.

Silnější než gravitace. Takto Mercedes popisuje v novém videu nejnovější generaci terénní třídy G. Přestože jsou off-roadové schopnosti legendárního modelu již prověřeny časem, ono neomezené cestování mimo silnice nám německá značka dokazuje opět a zase. Třeba jízdou po úbočí přehrady Punta Negra Dam v Argentině.

Proč se Mercedes rozhodl vypustit svůj Mercedes G350d na svažující okraj přehrady a dovnitř zavřít nebojácného kaskadéra? „Protože to dokáže,“ zaznělo z automobilky. A samozřejmě, že také dokázal. V neskutečném bočním náklonu se tak „géčko“ projíždělo po 101 metrů vysoké stráni přehrady, a to bez jediného náznaku převrácení.

Mercedes-AMG S 65 Final Edition je poslední šance pořídit si motor V12

Mercedes-AMG S 65 Final Edition je poslední šance pořídit si motor V12

Třída G se ostatně pyšní stabilní jízdou při bočním náklonu až 70 %. Právě tuto schopnost se tak Mercedes rozhodl bez obav převrácení vozidla do vody předvést v reálných podmínkách. Tedy… pokud bystě se někdy potřebovali vydat na úbočí přehrady. Člověk nikdy neví. Nicméně, miniaturním textem ve videu nechybí zmínka, že podobné kousky byste neměli zkoušet na vlastní pěst.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků