Mercedes-Benz G je silnější než gravitace. Dokazuje to v nebezpečném videu

Mercedes dále dokazuje schopnosti legendární třídy G. Novou generaci tak nyní čekal celkem nebezpečný kaskadérský kousek.

Silnější než gravitace. Takto Mercedes popisuje v novém videu nejnovější generaci terénní třídy G. Přestože jsou off-roadové schopnosti legendárního modelu již prověřeny časem, ono neomezené cestování mimo silnice nám německá značka dokazuje opět a zase. Třeba jízdou po úbočí přehrady Punta Negra Dam v Argentině.

Proč se Mercedes rozhodl vypustit svůj Mercedes G350d na svažující okraj přehrady a dovnitř zavřít nebojácného kaskadéra? „Protože to dokáže,“ zaznělo z automobilky. A samozřejmě, že také dokázal. V neskutečném bočním náklonu se tak „géčko“ projíždělo po 101 metrů vysoké stráni přehrady, a to bez jediného náznaku převrácení.

Mercedes-AMG S 65 Final Edition je poslední šance pořídit si motor V12

Mercedes-AMG S 65 Final Edition je poslední šance pořídit si motor V12

Třída G se ostatně pyšní stabilní jízdou při bočním náklonu až 70 %. Právě tuto schopnost se tak Mercedes rozhodl bez obav převrácení vozidla do vody předvést v reálných podmínkách. Tedy… pokud bystě se někdy potřebovali vydat na úbočí přehrady. Člověk nikdy neví. Nicméně, miniaturním textem ve videu nechybí zmínka, že podobné kousky byste neměli zkoušet na vlastní pěst.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků