Mercedes-Benz F600 pojede na vodík

V japonském Tokiu představí Mercedes svůj další koncept s alternativním pohonem. Mercedes totiž hodlá na začátku příštiho desetiletí začít prodávat modely vybavené palivovými články. Koncept bude vybaven poměrně tradičním pohonem a zásobou energie, tedy elektromotorem a akumulátory dobíjenými při brzdění motorem. Doplňkem navíc budou právě palivové články. Výkon elektromotoru bude od 60 kW a 250 Nm po 85 kW a 350 Nm a bude zásoben energii prostřednictvím akumulátoru. Při zvýšené spotřebě, kdy by akumulátor nestačil, se přidá i palivový článek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků