Mercedes-Benz E Guard, neprůstřelná limuzína

Také nová generace třídy E se dočkala úpravy Guard, neboli speciální úpravy, která má zajistit větší bezpečnost a odolnost proti útokům. E-klasse v této úpravě je vyráběn na samostatné lince spolu s dalšími modely této kategorie.

Vůz je dodatečně vybaven speciálními díly, které ochraňují důležitá místa. Zákazník si vybere jakou bezpečností třídu má vůz splňovat a Mercedes pak vůz upraví dle požadavků. Samozřejmostí jsou tedy speciální neprůstřelná skla, speciální díly, které zvyšují odolnost karosérie proti střelným zbraním a také speciální dojezdové pneumatiky, které umožní ujet až 30 kilometrů rychlostí 80 km/h i v případě ztráty tlaku.

Velkou změnou proti minulosti je nasazení naftového motoru. Je to vůbec poprvé, co bude nabídnut model Guard, odvozený z E-klasse, s naftovým motorem. Zájemce si tak bude moci vybrat ze tří verzí. Dvě jsou vybaveny benzínovým motorem s označením E350 o hmotnosti 2 065 kg a E500 o hmotnosti 2 155 kg a jedna o označením E 320 CDI, 2 140 kg "živé" váhy.

Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz E Guard
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků