Mercedes-Benz E Guard, neprůstřelná limuzína

Také nová generace třídy E se dočkala úpravy Guard, neboli speciální úpravy, která má zajistit větší bezpečnost a odolnost proti útokům. E-klasse v této úpravě je vyráběn na samostatné lince spolu s dalšími modely této kategorie.

Vůz je dodatečně vybaven speciálními díly, které ochraňují důležitá místa. Zákazník si vybere jakou bezpečností třídu má vůz splňovat a Mercedes pak vůz upraví dle požadavků. Samozřejmostí jsou tedy speciální neprůstřelná skla, speciální díly, které zvyšují odolnost karosérie proti střelným zbraním a také speciální dojezdové pneumatiky, které umožní ujet až 30 kilometrů rychlostí 80 km/h i v případě ztráty tlaku.

Velkou změnou proti minulosti je nasazení naftového motoru. Je to vůbec poprvé, co bude nabídnut model Guard, odvozený z E-klasse, s naftovým motorem. Zájemce si tak bude moci vybrat ze tří verzí. Dvě jsou vybaveny benzínovým motorem s označením E350 o hmotnosti 2 065 kg a E500 o hmotnosti 2 155 kg a jedna o označením E 320 CDI, 2 140 kg "živé" váhy.

Klepněte pro větší obrázek
Mercedes-Benz E Guard
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků