Mercedes-Benz CL 65 AMG: raketa na čtyřech kolech

Ozdobou stánku Mercedesu na ženevském autosalonu nebude pouze luxusní kabriolet CLK (psali jsme zde), nýbrž také pěkně ostrý kousek s označením CL 65 AMG.

Srdcem tohoto rychlíka bude dvanáctiválec s výkonem 450 kW/612 k vycházející původně z motoru „eska“. Pro potřeby Mercedesu CL 65 AMG však byl zvětšen jeho zdvihový objem z původních 5513 ccm3 na 5918 ccm3. Díky dvěma turbodmychadlům poskytujícím maximální plnící tlak 1.5 bar dosáhne CL 65 AMG úžasné hodnoty točivého momentu a to 1000 Nm při 2000 ot./min.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Elegantní tvary a přepychový interiér asi nikoho nepřekvapí.
Pořádně nadupaný motor pod kapotou už zřejmě ano.

Žádný div, že s takovým potenciálem atakuje Mercedes CL 65 AMG stokilometrovou hranici za 4, 5 s. Elektronický omezovač zabrzdí tuto raketu na čtyřech kolech na hranici 250 km/h. Po vzoru jiných kupé CL je i CL 65 AMG vystaveno na podvozku Active Body Control, tentokráte ještě mírně upraveném vzhledem ke sportovnějšímu ladění automobilu. Vůz je vybaven pětistupňovou automatickou převodovkou s možností řazení na volantu.

Klepněte pro větší obrázek
Pohled na stupnici rychloměru
je více než výmluvný

V Ženevě bude poprvé k vidění také upravený dieselový motor o objemu 4 l, jenž se objeví pod kapotou třídy E. Řada konstrukčních změn zahrnující především úpravy chlazení a výfukového systému činí dohromady z tohoto nového motoru krále mezi motory se systémem common rail. Maximální výkon motoru dosáhne 188 kW/256 k při 4000 ot./min., točivý moment činí 412 Nm při 1700 ot./min. Maximální udávaná rychlost má dosáhnout 250 km/h, zrychlení z nuly na sto potrvá 6, 9 s.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků