Mercedes-Benz Citan prošel dvěma užitečnými úpravami. Jedna dobývá města, druhá venkov

Vansports se rozhodl přizpůsobit Mercedes-Benz Citan zákazníkům pobývajícím ve městě, i těm, kteří si chtějí od rušného centra odpočinout v přírodě.

Nový Mercedes-Benz Citan už není pouhou pracovní dodávkou, ale díky povedenému designu poslouží i jako stylový rodinný společník. Dodavatel speciálních doplňků Vansports se proto rozhodl jeho charakter ještě umocnit v závislosti na tom, co od něj majitel očekává. Dvojici tématicky upravených Citanů bude od 11. prosince prezentovat na autosalonu v Essenu.

Domovem oslnivě žlutého Citanu, lakovaného v odstínu Limonite, bude především město. Během výletů do zábavních center bude verze UrbanSportster dělat parádu černou spodní lištou předního nárazníku a dodatečnou ochranou prahů. Úpravce ještě přidal barevně sladěná 19palcová kola, která více vyplňují podběhy díky o 30 mm nižším pružinám. Vzadu ještě najdeme hliníkový polep, předcházející poškození nákladové hrany. Interiér nadchne černo-žlutým čalouněním z Alcantary a sportovním volantem s plochou spodní hranou. Také on dostal potah Alcantarou doplněnou kůží Nappa a žlutým proužkem na vrcholu.

Citan v provedení Georide naopak nadchne vyznavače outdoorových aktivit s častými výlety mimo zpevněné cesty. Dojet na určené místo vozu pomáhá sada nových pružin zvětšujících světlou výšku o 30 mm. Lepší trakci zajišťují pneumatiky General Grabber AT3 obuté na 18palcových kolech Krona 1 s černým lakem a kontrastními šrouby.

Kolem celého vozu najdeme širokou plastovou ochranu, která má na předním nárazníku podobu stylové lišty. Hliníková lišta kryje nákladovou hranu při manipulaci se sportovním nebo kempingovým vybavením. Třešničkou je bytelný střešní nosič osazený LED osvětlením. V interiéru se změny omezily jen na volant potažený kůží Napa a Alcantarou.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: Za skvělými veterány jen dvě hodiny od Plzně? Každoroční výstava v Německu láká spoustu Čechů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,