Mercedes-Benz chystá další SUV s displejem přes celou přístrojovku. Nakoukněte poprvé do EQE SUV

Na podzim se Mercedes-Benz vytasí s novým SUV, které doplní elektromobil EQE. Místo karoserie nám ukazuje „vymazlený“ interiér.

Po představení sedanu EQE využívá Mercedes-Benz oblibu SUV a rozšiřuje modelovou řadu právě o zástupce tohoto segmentu. EQE SUV vyniká nadprůměrným místem pro posádku zejména v prostoru pro hlavu, v oblasti loktů a nohou.  Novinka, které se dočkáme už 16. října, čerpá know-how z vlajkové lodi EQS. Z řidičského pohledu bude však dynamičtější po vzoru třídy EQE.

Zatímco ostatní značky většinou lákají designem karoserie, Mercedes se rozhodl začít odhalením interiéru. Zde nelze přehlédnout příplatkový multimediální systém MBUX Hyperscreen. To tvoří několik obrazovek spojených jedním kusem krycího skla.

Souznění digitálního světa s precizní mechanikou reprezentují výdechy ventilace v designu letecké turbíny. Palubní deska s plovoucí konzolí plynule navazuje na výplně dveří. Ty si ponechaly tradiční umístění ovládání sedadel, jehož tvar napodobuje i klika.

K dispozici bude pět barevných kombinací spojujících teplé i studené tóny. Příkladem je hnědá kůže a dřevo v kontrastu s hliníkovým dekorem. Vybrat si můžete i antracitové obložení s kovovými pigmenty a laserem řezaný ozdobný prvek podsvícený vzorem Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Diskuze (4) Další článek: Nová revoluční Škodovka konečně odhalila palubní desku. Že by našla inspiraci u Francouzů?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz