Mercedes-Benz C63 AMG: objem ničím nenahradíš (spy photos)

Pryč jsou časy, kdy jste si do auta střední třídy mohli objednat maximálně šestiválec s objemem někde okolo tří litrů. Doba pokročila a s ní přišla móda mmoha válců, velkých a výkonů umožńujících dosáhnout pomalu první kosmické rychlosti. BMW ve své nové M3 nasadilo čtyřlitrový osmiválec, Audi v RS4 podobný motor už dávno má a jejich věčný rival ze Stuttgartu triumfuje s C55 AMG a jeho 5,5-ti litrovým V8. No jo, jenže co je to za triumf, když má z těch tří nejnižší výkon.

A tak se zastánci rčení, že objem ničím nenahradíš, mohou těšit na zbrusu nové C63 AMG, které v současnosti podstupuje závěrečné testy. Pod kapotou se bude ukrývat vymazlený osmiválec o objemu 6,2 litru, který bude pro potřeby kompaktního sedanu „přiškrcen” na výkon cca 400 - 420 koní. Od standardního Céčka se bude odlišovat agresivním bodykitem a hlavně čtyřmi koncovkami výfuku, které zajisté budou vydávat zvuk znějící  automobilovému nadšenci jako rajská hudba.

A na závěr dobrá zpráva pro všechny k smrti znuděné jejich starým C55 AMG. Premiéra C63 AMG je očekáváma na podzimním autosalonu ve Frankfurtu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Mercedes-Benz C63 AMG

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků