Mercedes-Benz C63 AMG: objem ničím nenahradíš (spy photos)

Pryč jsou časy, kdy jste si do auta střední třídy mohli objednat maximálně šestiválec s objemem někde okolo tří litrů. Doba pokročila a s ní přišla móda mmoha válců, velkých a výkonů umožńujících dosáhnout pomalu první kosmické rychlosti. BMW ve své nové M3 nasadilo čtyřlitrový osmiválec, Audi v RS4 podobný motor už dávno má a jejich věčný rival ze Stuttgartu triumfuje s C55 AMG a jeho 5,5-ti litrovým V8. No jo, jenže co je to za triumf, když má z těch tří nejnižší výkon.

A tak se zastánci rčení, že objem ničím nenahradíš, mohou těšit na zbrusu nové C63 AMG, které v současnosti podstupuje závěrečné testy. Pod kapotou se bude ukrývat vymazlený osmiválec o objemu 6,2 litru, který bude pro potřeby kompaktního sedanu „přiškrcen” na výkon cca 400 - 420 koní. Od standardního Céčka se bude odlišovat agresivním bodykitem a hlavně čtyřmi koncovkami výfuku, které zajisté budou vydávat zvuk znějící  automobilovému nadšenci jako rajská hudba.

A na závěr dobrá zpráva pro všechny k smrti znuděné jejich starým C55 AMG. Premiéra C63 AMG je očekáváma na podzimním autosalonu ve Frankfurtu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Mercedes-Benz C63 AMG

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků