Mercedes-Benz A: facelift městského medvídka

Německá automobilka Mercedes-Benz v uplynulých týdnech intenzivně omlazuje své modely. Poté co „omládly“ třídy CLS a B, přichází řadu i na oblíbené Áčko. Změny se přitom tentokrát nevyhnuly ani interiéru a pohonným agregátům.

Jak to už ale bývá zvykem, nejvíce změn lze spatřit při pohledu na příď vozu, přední světlomety jsou nyní větší a více protažené. Nový je i přední nárazník s většími otvory a sportovnějším vzhledem, přičemž samozřejmostí jsou implantované mlhovky, stejně jako u „předfaceliftové“ verze. Automobilka si přichystala i několik nových vzorů pro mřížku vyplňující díry v nárazníku a možnost výběru bude závislá od stupně výbavy. Modifikací se dočkala i záď vozu, kde jsou mírně pozměněna světla a nárazník.
 
Jak už bylo řečeno, několik novinek najdeme i v interiéru, přesněji řečeno v nabídce čalounění a materiálů. Dostáváme se však k, již avizovaným, motorickým úpravám. Mercedes u agregátů A150 a A170 přichází s použitím technologie Start-Stop, což v praxi znamená celkem obvyklé fungování - motor se například na křižovatce, kdy řidič čeká na zelenou, uvede do zvláštního šetrného režimu (de facto vypnutí), přičemž do normálního chodu „naskočí“ takřka hned po lehkém stlačení spojkového či v případě automatu plynového pedálu. Motor s označením A150 je navíc z řady BlueEfficiency a vyznačuje se průměrnou spotřebou 5,8 l/100 km, a výkonem 95 koní, čímž se stává ideální volbou do městského provozu.
 
Snížení spotřeby avizuje automobilka i u ostatních agregátů, čehož docílila zlepšením aerodynamiky, použitím pneumatik s nižším valivým odporem a podařilo se i mírně zredukovat hmotnost.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Mercedes Benz A facelift
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků