Mercedes-Benz A: facelift městského medvídka

Německá automobilka Mercedes-Benz v uplynulých týdnech intenzivně omlazuje své modely. Poté co „omládly“ třídy CLS a B, přichází řadu i na oblíbené Áčko. Změny se přitom tentokrát nevyhnuly ani interiéru a pohonným agregátům.

Jak to už ale bývá zvykem, nejvíce změn lze spatřit při pohledu na příď vozu, přední světlomety jsou nyní větší a více protažené. Nový je i přední nárazník s většími otvory a sportovnějším vzhledem, přičemž samozřejmostí jsou implantované mlhovky, stejně jako u „předfaceliftové“ verze. Automobilka si přichystala i několik nových vzorů pro mřížku vyplňující díry v nárazníku a možnost výběru bude závislá od stupně výbavy. Modifikací se dočkala i záď vozu, kde jsou mírně pozměněna světla a nárazník.
 
Jak už bylo řečeno, několik novinek najdeme i v interiéru, přesněji řečeno v nabídce čalounění a materiálů. Dostáváme se však k, již avizovaným, motorickým úpravám. Mercedes u agregátů A150 a A170 přichází s použitím technologie Start-Stop, což v praxi znamená celkem obvyklé fungování - motor se například na křižovatce, kdy řidič čeká na zelenou, uvede do zvláštního šetrného režimu (de facto vypnutí), přičemž do normálního chodu „naskočí“ takřka hned po lehkém stlačení spojkového či v případě automatu plynového pedálu. Motor s označením A150 je navíc z řady BlueEfficiency a vyznačuje se průměrnou spotřebou 5,8 l/100 km, a výkonem 95 koní, čímž se stává ideální volbou do městského provozu.
 
Snížení spotřeby avizuje automobilka i u ostatních agregátů, čehož docílila zlepšením aerodynamiky, použitím pneumatik s nižším valivým odporem a podařilo se i mírně zredukovat hmotnost.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Mercedes Benz A facelift
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků