Mercedes-Benz A: facelift městského medvídka

Německá automobilka Mercedes-Benz v uplynulých týdnech intenzivně omlazuje své modely. Poté co „omládly“ třídy CLS a B, přichází řadu i na oblíbené Áčko. Změny se přitom tentokrát nevyhnuly ani interiéru a pohonným agregátům.

Jak to už ale bývá zvykem, nejvíce změn lze spatřit při pohledu na příď vozu, přední světlomety jsou nyní větší a více protažené. Nový je i přední nárazník s většími otvory a sportovnějším vzhledem, přičemž samozřejmostí jsou implantované mlhovky, stejně jako u „předfaceliftové“ verze. Automobilka si přichystala i několik nových vzorů pro mřížku vyplňující díry v nárazníku a možnost výběru bude závislá od stupně výbavy. Modifikací se dočkala i záď vozu, kde jsou mírně pozměněna světla a nárazník.
 
Jak už bylo řečeno, několik novinek najdeme i v interiéru, přesněji řečeno v nabídce čalounění a materiálů. Dostáváme se však k, již avizovaným, motorickým úpravám. Mercedes u agregátů A150 a A170 přichází s použitím technologie Start-Stop, což v praxi znamená celkem obvyklé fungování - motor se například na křižovatce, kdy řidič čeká na zelenou, uvede do zvláštního šetrného režimu (de facto vypnutí), přičemž do normálního chodu „naskočí“ takřka hned po lehkém stlačení spojkového či v případě automatu plynového pedálu. Motor s označením A150 je navíc z řady BlueEfficiency a vyznačuje se průměrnou spotřebou 5,8 l/100 km, a výkonem 95 koní, čímž se stává ideální volbou do městského provozu.
 
Snížení spotřeby avizuje automobilka i u ostatních agregátů, čehož docílila zlepšením aerodynamiky, použitím pneumatik s nižším valivým odporem a podařilo se i mírně zredukovat hmotnost.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Mercedes Benz A facelift
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků