Mercedes-AMG SL63 od Mansory klame tělem. Na první pohled vypadá umírněně, ale bodykit má stále extrémní

Pokud vás na první pohled nějaké auto udeří do očí, pravděpodobně bude z dílny Mansory. Tentokrát ale úpravce zvolil černý lak, který vozu dodává trochu elegance.

Mansory je známé extrémním přístupem k úpravám vozů, ať už se bavíme o tvarech karoserie, výrazných barvách či zvýšení výkonu pohonné soustavy. To je pochopitelné, vždyť auta kterými se úpravce chce prezentovat musí vyniknout a vystoupit z davu. Ve výsledku pro zákazníka není problém zvolit umírněnější odstín karoserie i kůže pro méně kontroverzní první dojem.

Výsledný efekt můžeme posoudit na nejnovějším projektu, jehož základem je Mercedes-AMG SL63. Na první pohled působí střídmějším dojmem než Mansoryho hřebci z Maranella, což je dáno černým lakem, který trochu maskuje kontury opět nadmíru výrazného bodykitu. Ten příď zejména ve spodní části masivně rozšiřuje složitě tvarovaným nárazníkem s obřími nasávacími otvory v karbonovém provedení. Třícípou hvězdu na masce chladiče nahrazuje logo úpravce.

Oblíbené uhlíkové vlákno pokrývá četná žebrování na kapotě i bocích, zpětná zrcátka, spoiler na víku zavazadelníku a difuzor zadního nárazníku. Ten má opět gigantické rozměry a poskytuje domov čtveřici koncovek výfuku. Barvu 22palcových kol si můžete vybrat. Hodila by se třeba bronzová, protože tuto povrchovou úpravu mají různé linky karoserie po celém vozu. Naopak interiér se obléká do sněhově bílé kůže včetně bezpečnostních pásů. Ani zde ale nechybí detaily z karbonu.

Mansory překvapivě neuvedlo bližší podrobnosti ohledně rozsahu úprav motoru, ale hodně napoví dostupnost dvou verzí nesoucích označení P720 a P850. Není těžké si domyslet paralelu s cílovou hodnotou výkonu v koních dvakrát přeplňovaného osmiválce o objemu 4,0 litru. To je značný skok, když sériový model dosahuje výkonu 585 koní s 800 N.m točivého momentu. Po zásahu Mansory, bude prý kabriolet schopen pokořit metu 100 km/h za 3,2 sekundy a následně pokračovat na maximální rychlost 322 km/h.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Diskuze (1) Další článek: Samotné lakování Bugatti zabere stovky hodin. Než získá správnou barvu, jiní postaví pět aut

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,