Mercedes-AMG SL se oficiálně představí už za týden. Co o novince zatím víme?

Nová generace oblíbeného modelu nahradí tu předchozí po deseti letech. Premiéra bude 28. října.

Nová generace vlajkového dvoudveřáku automobilky Mercedes-Benz na sebe láká už opravdu dlouho. Nyní už ale konečně víme, kdy bude s čekáním konec. Nejnovější zprávy přicházejí z Affalterbachu. Jak už se totiž vědělo, model SL si vzala pod svá křídla sportovní divize. Mercedes-AMG SL bude mít světovou premiéru ve čtvrtek 28. října v 16:00.

Premiéra proběhne online a sledovat ji můžete pod tímto odkazem. Co zatím o osmé generaci modelu víme? Jak už bývá zvykem, ladění proběhlo všude možně po světě. Vedle mrazivého Švédska navštívili testovací jezdci samozřejmě i Nürburgring. Podle fotografií kamuflovaných vozů byla vidět designová příbuznost s roadsterem AMG GT.

Vůbec poprvé bude mít model SL pohon všech kol 4Matic+, který se testoval právě ve Švédsku. Očekává se, že pod kapotou budou šestiválce a osmiválce. Téměř jistá je i plug-in hybridní varianta. Vrchol v podobě SL 73 by měl mít 800 koní, ale zatím to jsou vše jen spekulace.

SL se vrátí ke konfiguraci míst 2+2 a slibuje o 18 % větší torzní tuhost. Elektricky ovládaná střecha bude plátěná. Automobilka nám dokonce ukázala už i interiér. Zajímavé je třeba to, že infotainment lze naklánět pro zmírnění odrazů slunce při jízdě se staženou střechou. Digitální přístrojový štít je zase schován v hluboké kapličce. Více se toho o novém Mercedesu-AMG SL dozvíme až při premiéře. Očekávání jsou vysoká.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: Nedostatkové AdBlue razantně zdražuje. Ministr dopravy ho chce nakoupit do hmotných rezerv

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,