Mercedes-AMG GLE 63 S kupé je vrcholem nabídky. Na stovku vystřelí za 3,8 vteřiny

Nejsilnější specifikace od AMG již přichází také do nabídky posledního SUV GLE s karoserií kupé. Koně pod kapotou mu samozřejmě chybět nebudou.

Mercedes uvádí nejsilnější recepturu divize AMG i pro nejnovější GLE kupé. Stejně jako u dalších modelů je i specifikace s číslovkou 63 nabízena ve dvou úrovních naladění, přičemž pod kapotou najdete v obou případech mild-hybridním systémem podporovaný čtyřlitrový V8 s dvojicí turbodmychadel. A v obou případech budete mít síly habaděj.

Standardní verze GLE 63 kupé tak nabízí 420 kW (571 koní) a točivý moment 750 N.m. Kdo ovšem zvolí GLE 63 S kupé, bude zápasit s celkem 450 kW (612 koní) a 850 N.m. To znamená, že na 100 km/h s pomocí pohonu všech kol a devítistupňového automatu vystřelí více jak dvoutunové SUV za 4 vteřiny, respektive ve verzi S již za 3,8 vteřiny. Maximální rychlost je udávaných 250 km/h, v případě verze S až 280 km/h.

Mercedes ukázal vodní dělo s výkonem 2700 koní. Ladí k němu i speciální Géčko

Mercedes ukázal vodní dělo s výkonem 2700 koní. Ladí k němu i speciální Géčko

Výkonné SUV je standardně vybaveno adaptivním vzduchovým podvozkem s aktivními stabilizátory, elektronicky uzamykatelným diferenciálem vzadu a stojí na 21palcových nebo 22palcových kolech (verze S), za kterými se schovávají vpředu šestipístkové třmeny s kotouči o průměru 400 mm, vzadu poté jednopístkové plovoucí třmeny s 370mm kotouči. Karbon-keramická sada je za příplatek.

Nechybí zde AMG posilovač řízení s proměnlivým účinkem a charakter vozu je dále měněn pomocí celkem sedmi jízdních režimů – Comfort, Sport, Sport+, Individual, Race a pro jízdu po nezpevněných cestách i Trail (šotolina) nebo Sand (písek).

Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Zvenku jde u GLE 63 kupé o tradiční proměnu s mřížkou chladiče AMG Panamericana, agresivnějšími nárazníky vpředu i vzadu, čtyřmi koncovkami výfuku vzadu a dalšími maličkostmi. Stejně tak je vyšperkován interiér, který je čalouněný kůží Nappa, obkládaný karbonem, dostává sportovní sedačky a volant AMG, nehledě na infotainment MBUX se speciální obrazovkou s funkcí stopek, ukazateli přetížení nebo teploty oleje motoru či převodovky.

Uvedení na trh Evropy ani cenovky jednotlivých specifikací Mercedesu-AMG GLE 63 kupé zatím automobilka neupřesňuje.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků
TEST VW California Beach vs. levná vestavba: Těžká volba dnešního hipíka?

Obytné vozy Volkswagen T6.1

Užitkový Volkswagen slaví letos sedmdesátiny. Tentokrát jsme se podívali na zoubek dvěma obytným kouskům, kdy každý razí trochu jiný přístup.

11.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 15 příspěvků