Poláci postavili kladivo na Urus. Výsledek rozhodně není pro slabochy

Myšlenku na supersportovní SUV zhmotnilo už Lamborghini se svým Urusem. Ostatní automobilky zatím mlčí, jen se tu a tam něco šustne u Ferrari. Pořád je tu ale prostor pro tuningové dílny.

Jednou takovou je i polská firma Auto Dynamics. Základem pro jejich nový projekt se stal Mercedes-AMG GLE 63 S a výsledek dostal vcelku neškodný název Project Inferno. Pod decentně upravenou karoserií se ale skrývá téměř supersportovní náčiní.

Jádrem úprav byl samozřejmě motor. Ten dostal dvě větší turbodmychadla a přepracovanou řídící jednotku. Vzhledem k masivnímu zvednutí točivého momentu se musela přepracovat i automatická převodovka 7G-Tronic. Nový je i výfukový systém.

Spodek český, vršek polský. To je vojenské obrněné vozidlo Husar

Spodek český, vršek polský. To je vojenské obrněné vozidlo Husar

A výsledek? Z původních hodnot 569 koní a 760 N.m, které vůz má při sjezdu z výrobní linky, je teď 795 koní a 1181 N.m. To stačí ke zrychlení z 0 na 100 km/h během 3,2 sekundy a maximální rychlosti 336 km/h. To je na stodolu na kolech dobré, ne? Jen tak pro porovnání, Lamborghini Urus zrychlí na stovku za 3,6 sekundy.

Zvenku na sebe strhávají největší pozornost 23“ kola značky Vossen, kterým sekundují agresivnější blatníky a nárazníky od firmy TopCar. Dalším velkým jménem ze světa tuningu je Brabus, který zde propůjčil výškově stavitelný podvozek. Celé je to zabaleno do děsivě šedé barvy.

Poláci vytvořili z Mustangu moderní FSO Warszawa. Fordu se to nelíbí

Poláci vytvořili z Mustangu moderní FSO Warszawa. Fordu se to nelíbí

Cena bohužel není známa, ale odhadujeme něco okolo 4.500.000 Kč. Jenom pro info: cena standardního AMG GLE 63 S Coupé začíná na 3.545.300 Kč. Mezitím se základní Mercedes GLE Coupé chystá na modernizaci, kterou projde v příštím roce. Dostane zcela novou platformu, možnost mild-hybridu a také systém E-Active Body Control, stabilizaci, která pomáhá například při silném bočním větru.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků