Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake oficiálně: I s batohem dá stovku pod pět

V pořadí již pátý kompaktní model sportovní divize Mercedesu nás bere útokem ve žluté barvě a se skvělou dynamikou.

Německá automobilka opět spojila praktičnost s výkonností a oficiálně představila Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake. Rychlé kombi se přiřítilo ve svítivě žluté barvě. Ostřejší vzhled dodávají agresivnější nárazníky a dvě koncovky výfuku. 18palcová kola jsou standardem, devatenáctky za příplatek.

Konec jedné éry: Mercedes-AMG láme hůl nad zadokolkami

Konec jedné éry: Mercedes-AMG láme hůl nad zadokolkami

Pod kapotou se nachází dvoulitrový čtyřválec o výkonu 225 kW (302 koní) spárovaný se sedmistupňovou automatickou převodovkou. Díky pohonu 4Matic jde síla motoru na všechna čtyři kola. Z nuly na stovku to pak vůz zvládne za 4,9 sekundy, maximální rychlost se již tradičně v němčině řekne 250 km/h.

Novinku si samozřejmě můžete ozdobit dalšími pakety či ji trochu přiostřit pořádnými performance díly z dílny AMG. Infotainment MBUX potom umí několik rozhraní, které se liší podle zvoleného jízdního režimu - Classic, Sport a Supersport.

Facelift Mercedesu-AMG GLC 63: Stále až 510 koní, přibyl však rekordní čas na Ringu

Facelift Mercedesu-AMG GLC 63: Stále až 510 koní, přibyl však rekordní čas na Ringu

Mercedes pak slibuje kombinovanou spotřebu 7,5 l/100 km. Příjemně svižné kombi zatím nemá české ceny. Již pátý kompaktní model z divize AMG je ale možné objednávat.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků