Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake oficiálně: I s batohem dá stovku pod pět

V pořadí již pátý kompaktní model sportovní divize Mercedesu nás bere útokem ve žluté barvě a se skvělou dynamikou.

Německá automobilka opět spojila praktičnost s výkonností a oficiálně představila Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake. Rychlé kombi se přiřítilo ve svítivě žluté barvě. Ostřejší vzhled dodávají agresivnější nárazníky a dvě koncovky výfuku. 18palcová kola jsou standardem, devatenáctky za příplatek.

Konec jedné éry: Mercedes-AMG láme hůl nad zadokolkami

Konec jedné éry: Mercedes-AMG láme hůl nad zadokolkami

Pod kapotou se nachází dvoulitrový čtyřválec o výkonu 225 kW (302 koní) spárovaný se sedmistupňovou automatickou převodovkou. Díky pohonu 4Matic jde síla motoru na všechna čtyři kola. Z nuly na stovku to pak vůz zvládne za 4,9 sekundy, maximální rychlost se již tradičně v němčině řekne 250 km/h.

Novinku si samozřejmě můžete ozdobit dalšími pakety či ji trochu přiostřit pořádnými performance díly z dílny AMG. Infotainment MBUX potom umí několik rozhraní, které se liší podle zvoleného jízdního režimu - Classic, Sport a Supersport.

Facelift Mercedesu-AMG GLC 63: Stále až 510 koní, přibyl však rekordní čas na Ringu

Facelift Mercedesu-AMG GLC 63: Stále až 510 koní, přibyl však rekordní čas na Ringu

Mercedes pak slibuje kombinovanou spotřebu 7,5 l/100 km. Příjemně svižné kombi zatím nemá české ceny. Již pátý kompaktní model z divize AMG je ale možné objednávat.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 21 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek