Mercedes-AMG C63 přijde o motor V8. Místo něj dostane hybridní benzinový čtyřválec

Britové informují o další smutné zprávě ze světa koncernu Daimler. Budoucí majitelé Mercedesů AMG C63 budou mít bublaninu už jen od babičky.

Mercedes-AMG, divize vytvářející úžasné stroje, se musí opět uskromnit se svou motorovou paletou a položilo na oltář oblíbený model C63. Místo dosavadního osmiválce totiž od roku 2021 dostane čtyřválcový hybrid se základem ve dvoulitrové zážehové jednotce M139.

Elektrické Mercedesy-AMG potvrzeny. Práce na výkonných elektromobilech už začala

Elektrické Mercedesy-AMG potvrzeny. Práce na výkonných elektromobilech už začala

Automobilka ubezpečuje, že elektrifikované ústrojí bude i tak disponovat úctyhodným výkonem a navíc bude lehčí (o 50 kg). Konkrétně to má dělat přes 500 koní, které se budou posílat na všechna čtyři kola. Jednotka M139 je známá například z nové generace modelů AMG A45 a A45 S.

Verze S nabídne výkon 310 kW (421 koní). Mercedes uvádí, že jde o nejvýkonnější čtyřválec na světě. Momentálně je však „čistý“, tedy bez elektrifikace. S několika volty jako pomocníky je tak výkon 500 koní samozřejmý. Vedle C63 se tato jednotka objeví i ve slabších variantách C43 a i v mnoha dalších modelech.

Rudá svině započala úspěšnou éru AMG. Ukázala světu, zač je toho hrubá síla

Rudá svině započala úspěšnou éru AMG. Ukázala světu, zač je toho hrubá síla

Striktní přístup německé automobilky k redukci emisí se čím dál více podepisuje na nabídce motorů. Nemůžeme ale říct, že nás Mercedes nevaroval. Čtyřválce se do vrcholných modelů C nasadí s jejich příští generací. Potvrdily se tak zvěsti z konce září.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST Mercedes-Benz EQV 300: Tichá plavba elektrickou hvězdnou lodí

Mercedes-Benz EQV 300

Elektrifikace proniká do všemožných sfér – auta, motorky, koloběžky, kola... I civilní dodávky. Pokud víte, k čemu budete tento elektrický minibus používat, odvede skvělou práci.

5.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
TEST Audi S3 Sportback TFSI (228 kW): Tak mi to teda nandej, bejby!

Audi S3 Sportback TFSI

Nové Audi S3 Sportback si toho nechá opravdu hodně líbit. Při pořádné náloži se ale vůbec netrápí, vlastně si to užívá.

2.  5.  2021 | Vladimír Kadera
První jízda s Renaultem Arkana TCe 140: Základ Clia nevadí. SUV-kupé stojí za to!

Renault Arkana TCe 140 EDC

Má stejný základ jako Renault Captur, nabídku tvoří pouze hybridní motory a je to nové SUV-kupé v kompaktním segmentu. Renault Arkana konečně dorazil do Česka a něco nám říká, že o něm ještě dost uslyšíme.

29.  4.  2021 | Jan Mička | 10 příspěvků