Mercedes-AMG C63 přijde o motor V8. Místo něj dostane hybridní benzinový čtyřválec

Britové informují o další smutné zprávě ze světa koncernu Daimler. Budoucí majitelé Mercedesů AMG C63 budou mít bublaninu už jen od babičky.

Mercedes-AMG, divize vytvářející úžasné stroje, se musí opět uskromnit se svou motorovou paletou a položilo na oltář oblíbený model C63. Místo dosavadního osmiválce totiž od roku 2021 dostane čtyřválcový hybrid se základem ve dvoulitrové zážehové jednotce M139.

Elektrické Mercedesy-AMG potvrzeny. Práce na výkonných elektromobilech už začala

Elektrické Mercedesy-AMG potvrzeny. Práce na výkonných elektromobilech už začala

Automobilka ubezpečuje, že elektrifikované ústrojí bude i tak disponovat úctyhodným výkonem a navíc bude lehčí (o 50 kg). Konkrétně to má dělat přes 500 koní, které se budou posílat na všechna čtyři kola. Jednotka M139 je známá například z nové generace modelů AMG A45 a A45 S.

Verze S nabídne výkon 310 kW (421 koní). Mercedes uvádí, že jde o nejvýkonnější čtyřválec na světě. Momentálně je však „čistý“, tedy bez elektrifikace. S několika volty jako pomocníky je tak výkon 500 koní samozřejmý. Vedle C63 se tato jednotka objeví i ve slabších variantách C43 a i v mnoha dalších modelech.

Rudá svině započala úspěšnou éru AMG. Ukázala světu, zač je toho hrubá síla

Rudá svině započala úspěšnou éru AMG. Ukázala světu, zač je toho hrubá síla

Striktní přístup německé automobilky k redukci emisí se čím dál více podepisuje na nabídce motorů. Nemůžeme ale říct, že nás Mercedes nevaroval. Čtyřválce se do vrcholných modelů C nasadí s jejich příští generací. Potvrdily se tak zvěsti z konce září.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků