Mercedes a Volkswagen vykázaly v květnu velké nárůsty prodejů

Největší evropský výrobce automobilů Volkswagen zvýšil za měsíc květen prodeje svých vozů meziročně o 18 procent na 298 000 aut. Volkswagen přitom vykázal nárůst na všech kontinentech, s tím, že největší růst vykázala automobilka v Evropě, Číně a Severní Americe. Od počátku roku Volkswagen zvýšil prodeje již o více než 15 procent, na celkových 1,38 mil. vozů.

Také automobilka Mercedes-Benz, spolu se svými dceřinými automobilkami Maybach a Smart vykázala za měsíc květen slušný růst prodejů o 17 procent na 112 700 vozů. Od počátku roku tak Mercedes zvednul prodeje o téměř 9,5 procent na 508 500 vozů.

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků