Menší revoluce u BMW, sedmičková řada s pohonem všech kol

Také vlajkový model bavorské automobilky, tedy sedmičková řada, dostane náhon na všechna kola. BMW bude i u tohoto luxusního modelu nabízet náhon na všechna kola xDrive, který nyní používá v sedanech řady 3 a 5 a obou svých SUV. Chce tak odpovědět na nabídku konkurence, která tento typ náhonu zákazníkům i u velkých modelů nabízí. Jde nesporně o další pozdrav do Ingolstadtu, Audi A8 je částí zákazníků preferováno kvůli volitelnému pohonu všech kol. Pohon 4x4 se tak u sedmičkové řady objeví objeví vůbec poprvé v historii a s největší pravděpodobností již na přelomu let 2007 a 2008.

Tip: Přečtěte si podrobné představení pohonu xDrive a naše dojmy z jízdy se čtyřkolkami BMW.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků