Méně známý rival Tesly chystá elektrický pick-up. Nikola Badger pojede i na vodík

Rivalové Tesly nespí a na svůj elektrický pick-up nyní láká i automobilka používající křestní jméno slavného vynálezce.

V kategorii elektrických pick-upů se to pořádně rozjíždí. Svůj kousek trhu si chce uzmout i Nikola Motor Company, která s menší slávou také využívá odkazu slavného vynálezce Nikoly Tesly. Už v září chce značka představit svůj vlastní elektrický pick-up. Bude se jmenovat Badger a nyní se na povrch dostávají první ilustrace i technické detaily.

S poměrně konvenčním designem a čtyřdveřovou kabinou chce automobilka nabízet Badger jak v elektrické variantě s normálním bateriovým modulem, tak s elektrickým pohonným ústrojím využívajícím vodíkové palivové články. Čistě elektrická specifikace dostane 160kWh baterii, která má zajistit dojezd kolem 483 kilometrů.

Tesla Cybertruck už má i vlastní garáž. Může stát vedle domu, ale i na Marsu

Tesla Cybertruck už má i vlastní garáž. Může stát vedle domu, ale i na Marsu

V případě vodíkové varianty bude dojezd mnohem vyšší, a to kolem 965 kilometrů, jelikož ústrojí bude schopné pracovat rovněž v čistě elektrickém režimu bez využití palivových článků. Nikola chce tímto zajistit použitelnost pick-upu, jelikož infrastruktura vodíkových čerpacích stanic není v USA zrovna bohatá.  

Nejvýkonnější varianta Badgeru má nabídnout výkon až 919 koní (676 kW) a točivý moment 1329 N.m. Pohon všech kol bude samozřejmostí, k čemuž se vážou i slušné pracovní schopnost jako možnost táhnout přívěs o hmotnosti přes 3629 kg nebo výbava ve formě elektrických zásuvek k připojení různých nástrojů.

Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Hummer je zpět! Pod značkou GMC přijede jako elektrický pick-up s 1000 koní

Kabina pick-upu se na ilustracích ukazuje v moderním duchu s velkým displejem infotainmentu, digitálním přístrojovým štítem a malými obrazovkami kamer po stranách, jelikož vozu chybí tradiční zrcátka na karoserii. V palubní desce je pak zajištěn velký odkládací prostor po takřka celé délce.

Odhalení reálného vozu proběhne ještě letos v září. Datum uvedení do prodeje však Nikola zatím neupřesňuje. Konkurence je silná a rozsáhlá, kromě Tesly Cybertruck, Rivianu R1T, Fordu F-150 Electric, Bollingeru B2 nebo taktéž chystaného Lordstownu Endurance se naposledy v této kategorii ukázalo i GMC, které chce v elektrické formě přivést zpátky na světlo legendární Hummer.

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků