Mechanik boural se vzácným Ferrari Enzo. Osudnou se mu stala mokrá vozovka

„Šéfe, nabořil jsem to...“ Věta, kterou nechcete vyslovit, když pracujete v servisu Ferrari. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Odtahovka před pár dny vyjížděla k vcelku nezvyklé nehodě ve městě Baarn, zhruba 40 kilometrů jihovýchodně od nizozemského Amsterdamu. Incident se dle svědků odehrál tak, že Ferrari Enzo sjíždělo z dálnice N221 a narazilo pravou stranou do stromu.

Tomu odpovídá i poškození – obě kola na straně spolujezdce jsou utržená, přední světlo venku a dle prosednutí na levé straně to vypadá na hnutý zadní pomocný rám. Dále si můžete všimnout poškozeného zadního nárazníku, ve kterém je nahrnutá hlína.

Nehoda se prý stala za chladného počasí a na vlhkém asfaltu. Dle diskusního fóra FerrariChat řídil mechanik z nedalekého dealerství Kroymans Ferrari, což by měly potvrzovat jednak podložka pod registrační značku a také plastové pytle na sedadlech. Sporťák s šestilitrovým atmosférickým dvanáctiválcem o výkonu 485 kW (632 k) vznikal v letech 2002 až 2004.

Původně byla v plánu výroba 349 kusů, které se samozřejmě okamžitě vyprodaly. Ferrari proto přidalo dalších 50 kusů pro zákazníky a jeden exemplář byl věnován Vatikánu do charitativního prodeje. Podle jistých zdrojů údajně existuje až 493 kusů, nejlevnější ojeté Enzo v Evropě momentálně stojí 72 milionů korun.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Diskuze (4) Další článek: Volkswagen vtípkuje s trendem rádoby investičních specialistů. Zkratku NFT si vyložil po svém

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,