11 inspirativních žen, které se zapsaly do historie motorismu. Znáte jejich příběhy?

Prosadit se ve světě automobilů nebylo pro ženy hlavně v počátcích motorismu vůbec snadné. Vděčíme jim za užitečné vynálezy a již odnepaměti byly schopny porážet muže na závodních tratích. Pojďme si připomenout jedenáctku dam, kterým nebyla auta cizí.

Bertha Benz

Nemůžeme začít jinak než první motoristkou světa. Manželka Karla Benze vyrazila jednoho srpnového rána v roce 1888 na 106 kilometrů dlouhou cestu z Mannheimu do Pforzheimu v motorové tříkolce svého muže. Žádná mapa, žádné čerpací stanice, velké dobrodružství.

Mercedes-Benz cíleně bourá už 60 let. Vzácné fotky mapují počátky crash testů

Mercedes-Benz cíleně bourá už 60 let. Vzácné fotky mapují počátky crash testů

Vůz Benz Patent-Motorwagen nebyl ani zdaleka dokonalý, na cestě proto musela často improvizovat. Když se jednoválcový motor přehříval, chladila ho vodou z příkopů. Když se ucpalo palivové vedení, vyčistila ho jehlicí ze svého klobouku. Po cestě také nechala čalounit brzdové pakny kůží, aby nevrzaly – vynalezla tak první brzdové obložení. Tankování vyřešila nákupem ligroinu v lékárně. Do cíle dojela po 12 hodinách a poslala telegram svému muži, který o jejím dobrodružství vůbec nevěděl.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

včera | Jan Mička
TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

11.  4.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera