McQueenovo Ferrari prodáno za sto milionů

Legendární Ferrari z filmů Steva McQueena z roku 1967 bylo prodáno za rekordní sumu na aukci. Za Ferrari 275 GTS/4 NART (North American Racing Team) nový kupec po urputném boji a "nekonečném" navyšování zaplatil 2,2 milionu Liber (necelých 100 milionů Kč). Tento model, kterého bylo postaveno pouhých 10 kusů, se "osobně" objevil v několika Holywoodských filmech spolu s McQueenem. Pod kapotou této legendy se nachází motor o objemu 3.3 litry s výkonem 325 k a dosahuje maximální rychlosti přes 240 km/h.

Nabízí se otázka, zda auto, ve kterém naše Halina Pawlovská seděla při reklamě jednoho nejmenovaného autobazaru, bude mít také takovou hodnotu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků