McLaren zažil rekordní rok. Nyní láká na nový model

Automobilka McLaren má v posledních měsících pěkně napilno. Tvrdá práce ale nese kýžené ovoce.

McLaren obecně platí za jednu z nejlepších „superautomobilek“ na světě a zákazníci to moc dobře vědí. Jen v loňském roce zaparkoval nový McLaren v garážích celkem 4806 majitelů, což je pro automobilku prozatím rekord.

McLarenu se daří díky nárůstu počtu lidí s nadprůměrnými příjmy. V rámci toho předvedli na loňském festivalu rychlosti v Goodwoodu svůj plán Track25. Ten spočívá v představení pětadvaceti nových vozů do roku 2025.

Zákazník chtěl uctít památku Ayrtona Senny. Požádal o speciální McLaren P1 GTR

Zákazník chtěl uctít památku Ayrtona Senny. Požádal o speciální McLaren P1 GTR

Zástup nových vozů nyní doplní další, na nějž automobilka vypustila krátkou upoutávku. Je na ní snadno rozeznatelná zadní část modelu 600 LT, což potvrzuje i nápis na SPZ. Bude to okruhová pila, nebo něco jiného?

Podle zprávy, kterou britská automobilka vydala v září loňského roku, se nyní díváme na kabriolet. V té se totiž psalo, že model 600 LT ve verzi bez střechy dorazí v roce 2019. Spider je tak nejpravděpodobnější možnost.

Neočekáváme, že by verze bez střechy nějak posílila. Pokud se nemýlíme, můžeme počítat s dvakrát přeplňovaným osmiválcem o výkonu 600 koní a točivým momentem 619 Nm. Pokud střešní konstrukce přidá něco na váze, může se o trochu zhoršit zrychlení z 0 na 100 km/h, které u verze kupé činí 2,9 sekundy.

Nabouraný McLaren Senna nevypadá o nic lépe. Řidič se střetl s dalším autem

Nabouraný McLaren Senna nevypadá o nic lépe. Řidič se střetl s dalším autem

Automobilka se také nechala slyšet, že verze Spider bude v produkci pouze 12 měsíců, zájemci by si tam měli pospíšit. Bližší informace se dozvíme 16. ledna.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků