McLaren zažil rekordní rok. Nyní láká na nový model

Automobilka McLaren má v posledních měsících pěkně napilno. Tvrdá práce ale nese kýžené ovoce.

McLaren obecně platí za jednu z nejlepších „superautomobilek“ na světě a zákazníci to moc dobře vědí. Jen v loňském roce zaparkoval nový McLaren v garážích celkem 4806 majitelů, což je pro automobilku prozatím rekord.

McLarenu se daří díky nárůstu počtu lidí s nadprůměrnými příjmy. V rámci toho předvedli na loňském festivalu rychlosti v Goodwoodu svůj plán Track25. Ten spočívá v představení pětadvaceti nových vozů do roku 2025.

Zákazník chtěl uctít památku Ayrtona Senny. Požádal o speciální McLaren P1 GTR

Zákazník chtěl uctít památku Ayrtona Senny. Požádal o speciální McLaren P1 GTR

Zástup nových vozů nyní doplní další, na nějž automobilka vypustila krátkou upoutávku. Je na ní snadno rozeznatelná zadní část modelu 600 LT, což potvrzuje i nápis na SPZ. Bude to okruhová pila, nebo něco jiného?

Podle zprávy, kterou britská automobilka vydala v září loňského roku, se nyní díváme na kabriolet. V té se totiž psalo, že model 600 LT ve verzi bez střechy dorazí v roce 2019. Spider je tak nejpravděpodobnější možnost.

Neočekáváme, že by verze bez střechy nějak posílila. Pokud se nemýlíme, můžeme počítat s dvakrát přeplňovaným osmiválcem o výkonu 600 koní a točivým momentem 619 Nm. Pokud střešní konstrukce přidá něco na váze, může se o trochu zhoršit zrychlení z 0 na 100 km/h, které u verze kupé činí 2,9 sekundy.

Nabouraný McLaren Senna nevypadá o nic lépe. Řidič se střetl s dalším autem

Nabouraný McLaren Senna nevypadá o nic lépe. Řidič se střetl s dalším autem

Automobilka se také nechala slyšet, že verze Spider bude v produkci pouze 12 měsíců, zájemci by si tam měli pospíšit. Bližší informace se dozvíme 16. ledna.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

včera | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 150 příspěvků