McLaren zažil rekordní rok. Nyní láká na nový model

Automobilka McLaren má v posledních měsících pěkně napilno. Tvrdá práce ale nese kýžené ovoce.

McLaren obecně platí za jednu z nejlepších „superautomobilek“ na světě a zákazníci to moc dobře vědí. Jen v loňském roce zaparkoval nový McLaren v garážích celkem 4806 majitelů, což je pro automobilku prozatím rekord.

McLarenu se daří díky nárůstu počtu lidí s nadprůměrnými příjmy. V rámci toho předvedli na loňském festivalu rychlosti v Goodwoodu svůj plán Track25. Ten spočívá v představení pětadvaceti nových vozů do roku 2025.

Zákazník chtěl uctít památku Ayrtona Senny. Požádal o speciální McLaren P1 GTR

Zákazník chtěl uctít památku Ayrtona Senny. Požádal o speciální McLaren P1 GTR

Zástup nových vozů nyní doplní další, na nějž automobilka vypustila krátkou upoutávku. Je na ní snadno rozeznatelná zadní část modelu 600 LT, což potvrzuje i nápis na SPZ. Bude to okruhová pila, nebo něco jiného?

Podle zprávy, kterou britská automobilka vydala v září loňského roku, se nyní díváme na kabriolet. V té se totiž psalo, že model 600 LT ve verzi bez střechy dorazí v roce 2019. Spider je tak nejpravděpodobnější možnost.

Neočekáváme, že by verze bez střechy nějak posílila. Pokud se nemýlíme, můžeme počítat s dvakrát přeplňovaným osmiválcem o výkonu 600 koní a točivým momentem 619 Nm. Pokud střešní konstrukce přidá něco na váze, může se o trochu zhoršit zrychlení z 0 na 100 km/h, které u verze kupé činí 2,9 sekundy.

Nabouraný McLaren Senna nevypadá o nic lépe. Řidič se střetl s dalším autem

Nabouraný McLaren Senna nevypadá o nic lépe. Řidič se střetl s dalším autem

Automobilka se také nechala slyšet, že verze Spider bude v produkci pouze 12 měsíců, zájemci by si tam měli pospíšit. Bližší informace se dozvíme 16. ledna.

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

dnes | Vladimír Kadera
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků