McLaren vzdává hold britské králově Arturou se speciálními prvky. Datem ale slaví úplně jiné výročí

Zakázkové oddělení McLaren Special Operations oslavilo platinové výročí vlády královny Alžběty II. Přitom termínem si připomnělo úplně jinou událost spojenou s královnou.

Britská královská rodina, a s ní celá země, si připomíná významný milník. Královna Alžběta II usedla na trůn 6. září 1952 a v úřadu letos slaví platinové jubileum. Mimochodem, ve věku 96 let je nejstarší a nejdéle vládnoucí britskou panovnicí. V návaznosti na tuto událost se McLaren rozhodl nabídnout zákazníkům něco mimořádného. Sice se zdá, že se trochu opozdil, ale 12. května 2004 otevřel za přítomnosti britské královny novou centrálu ve Wokingu.

Pro svůj projekt si vybral první plug-in hybridní model Artura. Ten je vybaven třílitrovou V6, která ve spojení s elektromotorem poskytuje výkon 671 koní, zrychlení na stovku za 3 sekundy a maximální rychlosti 330 km/h. Zároveň ale dokáže ujet 30 kilometrů čistě na baterie.

Výroční model s pohonem zadních kol pochází z dílny zakázkové výroby McLaren Special Operations (MSO) a vznikne v jediném exempláři. Vyznačuje se logem „Elizabeth II“ na přídi v tradičním vzhledu McLarenu, který vyžadoval použití speciálních nástrojů. Druhým dominantním prvkem je stříbrný odstín Platinum Jubilee. Zakázkové oddělení zkoumalo pigment v mnoha různých světelných podmínkách, aby dosáhlo požadovaného efektu. Dalších osm dní trvalo testování odolnosti a přípravy aplikace.

Pokud se vám lak zalíbil, nemusíte bojovat o tento jediný exemplář. Ostatně, ani sama automobilka neoznámila, jaké s ním má budoucí plány. Třeba ho bude královna používat místo své prostorné limuzíny. Stříbrná Platinum Jubilee se stane součástí standardního vzorníku.

Váš názor Další článek: Nové nejdražší auto světa? Tenhle Mercedes-Benz 300 SLR možná tajně přepsal dějiny

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,