McLaren slaví, vyrobil již 1000 výkonných vozů MB SLR

Supersportovní model a jeden z nejrychlejších vozů na dnešním trhu, Mercedes-Benz SLR McLaren, slaví malé výročí. Dva roky od uvedení tohoto ultimativního vozu na trh dovršila výroba 1000 kusů. Na druhou stranu je to výrazně za původním plánem, který počítal s výrazně většími prodeji, což se také odrazilo na dřívějším ukončení vývoje menšího sourozence SLR. Ovšem jak Mercedes, tak společnost McLaren nedávno oznámili, že do roku 2008 přijde na trh malý sportovní model s nynějším označením P8 (celá zpráva). Mercedes-Benz SLR McLaren vás přijde na více než 430 000 eur, což je při tak velké sérii cena poměrně vysoká.

Tip: Přečtěte si náš článek o MB McLaren SLR.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků