Zdroj: McLaren

| Zdroj: McLaren

 Zdroj: McLaren

| Zdroj: McLaren

 Zdroj: McLaren

| Zdroj: McLaren

 Zdroj: McLaren

| Zdroj: McLaren

 Zdroj: McLaren

| Zdroj: McLaren

 Zdroj: McLaren
 Zdroj: McLaren
 Zdroj: McLaren
 Zdroj: McLaren
7
Fotogalerie

McLaren se vrací do Le Mans. Navazuje na dobu slávy, kdy sbíral vítězství a trhal rekordy

McLaren se ze závodního pole vytrvalostních závodů stáhl v roce 1998. Po dlouhé pauze nabral dostatek sil a odvahy na návrat.

Do série vytrvalostních závodů FIA World Endurance Championship se po dlouhé pauze vrací značka McLaren Automotive. Budeme doufat, že jako podpora týmu United Autosports zopakuje stejně grandiózní příchod, jako v úvodním roce 1995.

Tehdy na LeMans získal McLaren prvenství se speciálem F1 GTR v barvách týmu Kokusai Kaihatsu. K vítězství si ještě připsal rekordní maximální rychlost 281 km/h, kterou se hnal po rovince Mulsane. O rok později hranici posunul na 330 km/h a stal se prakticky nedostižným. Například Porsche GT1 na něj ztrácelo 6 km/h. Ten rok dominoval McLaren také na Indianapolis 500 a Velké ceně Monaka.

Do Le Mans se šampionát letos přesune 15. až 16. června. Návrat reprezentuje ve třídě GT3 dvojice McLarenů 720S GT3 EVO nesoucí startovní čísla #59, odkazující na číslo vítězného vozu z roku 1995 a #95, jehož původ je na první pohled zřejmý. Sezóna startuje 2. března v Kataru a končí 2. listopadu v Bahrajnu. Budeme také doufat, že britskému výrobci vydrží účast déle než posledně. Ze série tehdy odešel po třech letech.

Tým United Autosports má se závody bohaté zkušenosti a v roce 2020 dokonce vyhrál třídu LMP2. O dramatické souboje nebude nouze. Jejich 720S GT3 EVO se postaví proti stejným monopostům zákaznického týmu Inception Racing. Vůz je zatím ve fázi testování a příprav.

Doporučujeme

Články odjinud