McLaren prodává luxusní elektrickou koloběžku. Dal do ní know-how ze supersportů a důležitý bezpečnostní prvek

S novou koloběžkou McLaren se můžete stylově pohybovat po městě, i když jste svůj vůz nechali v garáži.

V rámci rozšiřování služeb se řada automobilek pustila do doplňkových produktů řešících městskou mikromobilitu. Zatímco mainstreamové značky je mají jako reálný byznys, u luxusních automobilek jde spíše o hravé zpestření nabídky.

Třeba Bugatti nedávno prezentovalo nádherně zpracovanou elektrickou koloběžku a nyní ji má i McLaren. Ten v roce 1991 založil značky McLaren Applied a McLaren Composites, jejichž prostřednictvím nabízí produkty třetím stranám. Pod záštitou své dceřiné společnosti Lavoie nyní přináší elektrickou koloběžku, která je nejen hezká, ale i chytře navržená.

Novinka nese strohé označení Series 1 a díky hořčíkovému rámu inspirovanému technologiemi automobilového průmyslu váží jen 16,5 kg. Na baterii ujede 50 km a z běžné zásuvky je znovu nabitá za dvě hodiny. Ve městě potěší chytrý systém skládaní konstrukce „Flowfold“ pomocí jednoho tlačítka.

Aby koloběžka vypadala ve tmě větší a byla viditelnější pro chodce i motoristy, navrhli designéři dvojité postranní osvětlení vzadu a trojúhelníkovou LED lamelu vpředu. Koloběžka má dokonce blinkry se spínačem na lomených řídítkách.

Integrovaný displej zobrazuje základní jízdní data a usnadňuje spárování s telefonem. Na dálku lze sledovat polohu koloběžky či aktivovat poplašný alarm. Aplikace má také navigaci, statistiku důležitých dat, personalizační nastavení a dálkové posílání zpráv o poruchách přímo výrobci. Ten tak může kontaktovat majitele a problém vyřešit.  

Na cenu a přesnější technické údaje si budeme muset počkat blíže k termínu příchodu na trh. Ten Lavoie zatím tají, ale objednávkovou knihu otevře už v lednu.

Diskuze (1) Další článek: Mercedes-AMG představuje S 63 E Performance. Má krouťák 1403 N.m a na elektřinu ujede jen 33 km

Témata článku: , , , , , , , , , , ,