McLaren představil nový vůz se silnějším motorem

Stáj formule 1 McLaren-Mercedes dnes ve španělské Valencii představila nový vůz, s nímž se pokusí po loňském ústupu ze slávy získat znovu titul mistra světa.
McLaren představil nový vůz se silnějším motorem
Stáj formule 1 McLaren-Mercedes dnes ve španělské Valencii představila nový vůz, s nímž se pokusí po loňském ústupu ze slávy získat znovu titul mistra světa. Stříbrnou plachtu z monopostu s označením MP4-16 sejmuli jezdci Mika Häkkinen a David Coulthard, kterým pomáhal nový testovací jezdec Alexander Wurz.
"Jsme motivováni na nejvyšší možnou míru. Chceme si vzít zpět to, co jsme získali v letech 1998 a 1999," řekl sportovní šéf Mecedesu Norbert Haug před pěti stovkami fanoušků, kteří se na představení nového Mclarenu přišli podívat. "Věřím, že Michael Schumacher má rychlé auto. Měl by ale vědět, že naše auto je také perfektní," vzkázal německému šampiónovi z Ferrari. Italové představili závodní vůz pro novou sezónu už minulé pondělí.

Coulthard v pondělí a úterý na dráze ve Valencii odkroužil v novém voze zhruba 500 kilometrů a nešetřil chválou. "Bylo to nejpovedenější zajíždění vozu, jaké jsem kdy zažil," řekl Skot. Pro letošní rok měl jiné plány, chtěl se oženit s americkou modelkou Heidi Wichlinskou, ale přednost dostal útok na titul šampióna.

Nový "stříbrný šíp" má vyšší přední část než loni, která se sbíhá do špičky. Pod kapotou se skrývá nový motor Mercedesu: menší, lehčí a silnější než ten předchozí. Úvodní podnik šampionátu 4. března v Melbourne bude pro McLaren a Mercedes jubilejním stým společným závodem.-čtk/red-

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků