McLaren 765LT sundal střechu. Stovku dá za 2,8 sekundy, je drahý i pro bohaté

Skoro rok a půl po okruhovém načiní 765LT se ukazuje i jeho otevřená verze, která se dynamikou rozhodně nenechá zahanbit.

Britská automobilka McLaren představila svůj dosud nejrychlejší otevřený supersport. Jmenuje se 765LT Spider a vychází ze stejnojmenného kupé, které jsme si představili už v loňském březnu. Elektricky ovládaná střecha typu hardtop je z jednoho kusu karbonu a složí se za 11 sekund, a to i za jízdy do rychlosti 50 km/h.

McLaren přidal na model Elva okno.  A zároveň asi znejistil řadu milionářů

McLaren přidal na model Elva okno. A zároveň asi znejistil řadu milionářů

McLaren má navíc radost, že tuhost skeletu původního vozu je na takové úrovni, že vlastně nebylo potřeba přidávat do vozu žádné výztuže. Oproti verzi kupé je Spider o 49 kilogramů těžší, a to především kvůli mechanismu ke složení střechy. S hmotností 1388 kg je ale lehčí než McLaren 720S Spider.

O pořádnou dávku adrenalinu se tady stará dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu 4.0 litru, který dosahuje výkonu 570 kW (775 koní) a maxima točivého momentu 800 N.m. Z 0 na 100 km/h dokáže akcelerovat za 2,8 sekundy a cílovou pásku na sprintu dlouhém čtvrt míle (400 m) protne za deset sekund.

McLaren uzavírá éru modelů Sports Series. Z Wokingu odjely poslední kusy 620R

McLaren uzavírá éru modelů Sports Series. Z Wokingu odjely poslední kusy 620R

Pokud řidič nohu z plynu pak nesundá, dosáhne rychlosti 330 km/h. Podle značky jde navíc o nejrychlejší otevřený vůz McLaren na okruhy. Pokud se o tom chcete přesvědčit sami, musíte si pospíšit. Vznikne jich totiž jenom 765. Jeden kousek vyjde v přepočtu na 9.377.800 Kč.

TEST BMW 430i Cabrio: Léto sice skončilo, ale zábava může pokračovat

BMW 430i Cabrio

Čtyřválec, sportovní automatická převodovka, pohon zadních kol a otevřené nebe nad hlavou. Co by se mohlo pokazit?

včera | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

17.  9.  2021 | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků