Mazdy ze ztroskotané lodě Cougar Ace budou nakonec sešrotovány

Před dvěma lety se na běžné námořní lince do Kanady a Spojených států odehrála scéna, které se chce vyhnout snad každý přepravce. Singapurská nákladní loď Cougar Ace se potopila nedaleko pobřeží Aljašky. Loď převážela přesně 4 703 vozů Mazda a 100 dalších vozidel jiných značek do měst Vancouver, Tacoma a Hueneme.

Větší část nákladu tvořil model 3, přibližně 1 140 kusů bylo modelu CX-7 a na palubě se vezlo i několik sportovních modelů. Automobilka se snažila tyto vozy zachránit, ale teprve v těchto dnech se rozhodla, že všechny vozy z dodávky sešrotuje a nebudou se prodávat.

Zpráva by asi nebyla příliš zajímavá, kdyby se automobilka před několika měsíci nerozhodla, že některé nepoškozené kusy z této dodávky prodá do bazarů. Po čase se však prokázalo, že většina vozů má zrezavělou kabeláž a antikorozní ochrana karoserie se slané vodě a vzduchu s částicemi soli také mnohdy neubránila. Nakonec tedy padlo rozhodnutí, že všech 4 703 bude jednoduše sešrotováno a potenciální zákazníci se nemusí obávat, že by se nějaký kus dostal do prodeje.

Americký importér na své oficiální stránce zveřejnil i seznam všech VIN čísel automobilů z potopené lodě a tak si může každý majitel být zcela jistý, že jeho podezřele výhodně zakoupena Mazda z „druhé ruky“ nepochází právě z této dodávky. Celkově automobilce vznikla škoda přes 117 milionů dolarů (zhruba 1,872 miliard Kč).

Klepněte pro větší obrázek

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků