Mazdy ze ztroskotané lodě Cougar Ace budou nakonec sešrotovány

Před dvěma lety se na běžné námořní lince do Kanady a Spojených států odehrála scéna, které se chce vyhnout snad každý přepravce. Singapurská nákladní loď Cougar Ace se potopila nedaleko pobřeží Aljašky. Loď převážela přesně 4 703 vozů Mazda a 100 dalších vozidel jiných značek do měst Vancouver, Tacoma a Hueneme.

Větší část nákladu tvořil model 3, přibližně 1 140 kusů bylo modelu CX-7 a na palubě se vezlo i několik sportovních modelů. Automobilka se snažila tyto vozy zachránit, ale teprve v těchto dnech se rozhodla, že všechny vozy z dodávky sešrotuje a nebudou se prodávat.

Zpráva by asi nebyla příliš zajímavá, kdyby se automobilka před několika měsíci nerozhodla, že některé nepoškozené kusy z této dodávky prodá do bazarů. Po čase se však prokázalo, že většina vozů má zrezavělou kabeláž a antikorozní ochrana karoserie se slané vodě a vzduchu s částicemi soli také mnohdy neubránila. Nakonec tedy padlo rozhodnutí, že všech 4 703 bude jednoduše sešrotováno a potenciální zákazníci se nemusí obávat, že by se nějaký kus dostal do prodeje.

Americký importér na své oficiální stránce zveřejnil i seznam všech VIN čísel automobilů z potopené lodě a tak si může každý majitel být zcela jistý, že jeho podezřele výhodně zakoupena Mazda z „druhé ruky“ nepochází právě z této dodávky. Celkově automobilce vznikla škoda přes 117 milionů dolarů (zhruba 1,872 miliard Kč).

Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků