Mazdy ze ztroskotané lodě Cougar Ace budou nakonec sešrotovány

Před dvěma lety se na běžné námořní lince do Kanady a Spojených států odehrála scéna, které se chce vyhnout snad každý přepravce. Singapurská nákladní loď Cougar Ace se potopila nedaleko pobřeží Aljašky. Loď převážela přesně 4 703 vozů Mazda a 100 dalších vozidel jiných značek do měst Vancouver, Tacoma a Hueneme.

Větší část nákladu tvořil model 3, přibližně 1 140 kusů bylo modelu CX-7 a na palubě se vezlo i několik sportovních modelů. Automobilka se snažila tyto vozy zachránit, ale teprve v těchto dnech se rozhodla, že všechny vozy z dodávky sešrotuje a nebudou se prodávat.

Zpráva by asi nebyla příliš zajímavá, kdyby se automobilka před několika měsíci nerozhodla, že některé nepoškozené kusy z této dodávky prodá do bazarů. Po čase se však prokázalo, že většina vozů má zrezavělou kabeláž a antikorozní ochrana karoserie se slané vodě a vzduchu s částicemi soli také mnohdy neubránila. Nakonec tedy padlo rozhodnutí, že všech 4 703 bude jednoduše sešrotováno a potenciální zákazníci se nemusí obávat, že by se nějaký kus dostal do prodeje.

Americký importér na své oficiální stránce zveřejnil i seznam všech VIN čísel automobilů z potopené lodě a tak si může každý majitel být zcela jistý, že jeho podezřele výhodně zakoupena Mazda z „druhé ruky“ nepochází právě z této dodávky. Celkově automobilce vznikla škoda přes 117 milionů dolarů (zhruba 1,872 miliard Kč).

Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků