Mazda6: společný základ s Mondeem (spy photos)

Mazda už nyní testuje novou generaci řady 6, která má přijít na trh v roce 2008; v karoserii současného modelu (tzv. mula) se novinka už projíždí po amerických silnicích. Šestka bude stát na platformě CD3-2, kterou bude sdílet s novou generací Fordu Mondeo, stejně jako Jaguarem X-Type nebo Volvem S60.

Vůz bude mít o 30 mm větší rozvor (okolo 2 710 mm), z čehož jasně vyplývá, že novinka bude o něco větší než současná generace. Nejvýkonnější model dostane 3.5litrový motor s výkonem okolo 250 k a pohon všech kol; pohon 4x4 bude volitelně dostupný pro všechny motorizace. Mazda plánuje i hybridní model s 2.5litrovým motorem, který dostane v modelovém roce 2008 americký Ford Fusion. K dispozici bude sedan, liftback i kombi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky