Mazda6 MPS je blíže k produkci (první info)

I když se původně říkalo, že Mazda s ostrým sedanem Mazda6 MPS znovu nepřijde, vypadá to, že vše bude jinak. Poté co představila na konci minulého roku studii tohoto vozu, přichází i první přesnější informace, co nabídne produkční verze.

Ta bude vybavena novým motorem. Starší turbo 2,3 DiSi vezme za své a pod kapotou má být přeplňovaný čtyřválec 2,5, který lze najít u běžného modelu. Ten projde řadou úprav a výsledný výkon má přesáhnout 280 koní. Samozřejmostí bude i u nové generace MPS trvalý náhon na všechna kola, zadní samosvorný diferenciál, upravené sportovní odpružení a posílené brzdy.

Na rozdíl od minulé generace projde zásadnější úpravou i výfukový systém, který nebude končit ve velkých koncovkách výfuku, které jsou jen vizuálním šidítkem.

Pokud vše dopadne jak má, bude Mazda6 MPS opravdu zajímavým nástrojem pro rychlou jízdu. Současná Mazda6 si totiž zachovala hmotnost minulé generace, což je pozitivní a vůči většině konkurence něco nevídaného. Pokud automobilka uchová i cenu jako u minulé generace, což se s ohledem na cenovou politiku běžné Mazdy6 dá očekávat, bude zde opravdu zajímavé auto pro sportovně založené řidiče.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mazda 6 MPS Concept
 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků