Mazda6 MPS je blíže k produkci (první info)

I když se původně říkalo, že Mazda s ostrým sedanem Mazda6 MPS znovu nepřijde, vypadá to, že vše bude jinak. Poté co představila na konci minulého roku studii tohoto vozu, přichází i první přesnější informace, co nabídne produkční verze.

Ta bude vybavena novým motorem. Starší turbo 2,3 DiSi vezme za své a pod kapotou má být přeplňovaný čtyřválec 2,5, který lze najít u běžného modelu. Ten projde řadou úprav a výsledný výkon má přesáhnout 280 koní. Samozřejmostí bude i u nové generace MPS trvalý náhon na všechna kola, zadní samosvorný diferenciál, upravené sportovní odpružení a posílené brzdy.

Na rozdíl od minulé generace projde zásadnější úpravou i výfukový systém, který nebude končit ve velkých koncovkách výfuku, které jsou jen vizuálním šidítkem.

Pokud vše dopadne jak má, bude Mazda6 MPS opravdu zajímavým nástrojem pro rychlou jízdu. Současná Mazda6 si totiž zachovala hmotnost minulé generace, což je pozitivní a vůči většině konkurence něco nevídaného. Pokud automobilka uchová i cenu jako u minulé generace, což se s ohledem na cenovou politiku běžné Mazdy6 dá očekávat, bude zde opravdu zajímavé auto pro sportovně založené řidiče.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mazda 6 MPS Concept
 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků