Mazda6 MPS je blíže k produkci (první info)

I když se původně říkalo, že Mazda s ostrým sedanem Mazda6 MPS znovu nepřijde, vypadá to, že vše bude jinak. Poté co představila na konci minulého roku studii tohoto vozu, přichází i první přesnější informace, co nabídne produkční verze.

Ta bude vybavena novým motorem. Starší turbo 2,3 DiSi vezme za své a pod kapotou má být přeplňovaný čtyřválec 2,5, který lze najít u běžného modelu. Ten projde řadou úprav a výsledný výkon má přesáhnout 280 koní. Samozřejmostí bude i u nové generace MPS trvalý náhon na všechna kola, zadní samosvorný diferenciál, upravené sportovní odpružení a posílené brzdy.

Na rozdíl od minulé generace projde zásadnější úpravou i výfukový systém, který nebude končit ve velkých koncovkách výfuku, které jsou jen vizuálním šidítkem.

Pokud vše dopadne jak má, bude Mazda6 MPS opravdu zajímavým nástrojem pro rychlou jízdu. Současná Mazda6 si totiž zachovala hmotnost minulé generace, což je pozitivní a vůči většině konkurence něco nevídaného. Pokud automobilka uchová i cenu jako u minulé generace, což se s ohledem na cenovou politiku běžné Mazdy6 dá očekávat, bude zde opravdu zajímavé auto pro sportovně založené řidiče.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mazda 6 MPS Concept
 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků