Mazda6 má na kontě další prestižní ocenění

Nový vůz střední třídy Mazda6 z produkce Mazda Motor Corporation, který byl uveden v květnu tohoto roku, byl 19. listopadu v Japonsku sdružením Automotive Researchers & Journalists Conference of Japan (RJC) jmenován "RJC Car of the Year".

RJC je nezisková organizace, jejímiž členy jsou automobiloví novináři, přední akademici, právníci a další vlivní zástupci společnosti. Organizace byla založena v roce 1991. RJC provozuje svoje aktivity se snahou přispívat ke spolehlivému vývoji japonského automobilového průmyslu.

V souladu s touto snahou organizace každým rokem uděluje čtyři ocenění: "RJC Car of the Year", "RJC Import Car of the Year", "RJC Technology of the Year" a "RJC person of the Year". Vítěz každého z ocenění je vybírán na základě hlasování členů.

K tomu, aby mohl být vůz oceněn prestižním oceněním "2003 RJC Car of the Year", musí být vůz vyroben v Japonsku, jeho roční výroba musí přesáhnout 5.000 vozů a vůz musí být uveden do prodeje v době mezi 1.11. 2001 až 31.10. 2002. V letošním roce volila 72členná komise RJC ze 23 modelů, které podmínky splnily.

"Jsme poctěni a cítíme velké vzrušení z toho, že Mazda6 byla jmenována "2003 RJC Car of the Year", řekl President Mazda Motor Corporation Lewis Booth. "Vím, že celý tým Mazdy vložil do vývoje "šestky" svoje srdce a duši, což toto vítězství ještě více umocňuje. Vůz vnesl do života společnosti duch Zoom-Zoom a je ztělesněním našeho závazku a odhodlání vyvíjet a vyrábět vozy, které je radost řídit. Toto ocenění nám všem dává další jistotu toho, že jdeme kupředu správným směrem i s našimi dalšími výrobky."

Zcela nová Mazda6 (v japonsku označovaná jako Atenza) byla oceněna díky své kombinaci skvělého ovládání a celkového jízdního komfortu, díky své vynikající výbavě a vyrovnanému designu.

"RJC Car of the Year" není pro Mazdu6 prvním oceněním. Mazda Atenza byla jmenována také "Nejlepším vozem střední třídy nad 25.000 dolarů" v ocenění nejlepších vozů v Austrálii. Ve Skotsku a Rakousku získala ocenění Auto roku, stejně tak v České republice a na Novém Zélandě se stala Autem roku 2002 časopisu National Business Review. Mazda6 byla také vyhlášena druhým vozem v evropské anketě Car of the Year, což je pro japonskou značku nejlepší umístění v dosavadní historii.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků