Mazda6 má na kontě další prestižní ocenění

Nový vůz střední třídy Mazda6 z produkce Mazda Motor Corporation, který byl uveden v květnu tohoto roku, byl 19. listopadu v Japonsku sdružením Automotive Researchers & Journalists Conference of Japan (RJC) jmenován "RJC Car of the Year".

RJC je nezisková organizace, jejímiž členy jsou automobiloví novináři, přední akademici, právníci a další vlivní zástupci společnosti. Organizace byla založena v roce 1991. RJC provozuje svoje aktivity se snahou přispívat ke spolehlivému vývoji japonského automobilového průmyslu.

V souladu s touto snahou organizace každým rokem uděluje čtyři ocenění: "RJC Car of the Year", "RJC Import Car of the Year", "RJC Technology of the Year" a "RJC person of the Year". Vítěz každého z ocenění je vybírán na základě hlasování členů.

K tomu, aby mohl být vůz oceněn prestižním oceněním "2003 RJC Car of the Year", musí být vůz vyroben v Japonsku, jeho roční výroba musí přesáhnout 5.000 vozů a vůz musí být uveden do prodeje v době mezi 1.11. 2001 až 31.10. 2002. V letošním roce volila 72členná komise RJC ze 23 modelů, které podmínky splnily.

"Jsme poctěni a cítíme velké vzrušení z toho, že Mazda6 byla jmenována "2003 RJC Car of the Year", řekl President Mazda Motor Corporation Lewis Booth. "Vím, že celý tým Mazdy vložil do vývoje "šestky" svoje srdce a duši, což toto vítězství ještě více umocňuje. Vůz vnesl do života společnosti duch Zoom-Zoom a je ztělesněním našeho závazku a odhodlání vyvíjet a vyrábět vozy, které je radost řídit. Toto ocenění nám všem dává další jistotu toho, že jdeme kupředu správným směrem i s našimi dalšími výrobky."

Zcela nová Mazda6 (v japonsku označovaná jako Atenza) byla oceněna díky své kombinaci skvělého ovládání a celkového jízdního komfortu, díky své vynikající výbavě a vyrovnanému designu.

"RJC Car of the Year" není pro Mazdu6 prvním oceněním. Mazda Atenza byla jmenována také "Nejlepším vozem střední třídy nad 25.000 dolarů" v ocenění nejlepších vozů v Austrálii. Ve Skotsku a Rakousku získala ocenění Auto roku, stejně tak v České republice a na Novém Zélandě se stala Autem roku 2002 časopisu National Business Review. Mazda6 byla také vyhlášena druhým vozem v evropské anketě Car of the Year, což je pro japonskou značku nejlepší umístění v dosavadní historii.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků