Mazda6 má na kontě další prestižní ocenění

Nový vůz střední třídy Mazda6 z produkce Mazda Motor Corporation, který byl uveden v květnu tohoto roku, byl 19. listopadu v Japonsku sdružením Automotive Researchers & Journalists Conference of Japan (RJC) jmenován "RJC Car of the Year".

RJC je nezisková organizace, jejímiž členy jsou automobiloví novináři, přední akademici, právníci a další vlivní zástupci společnosti. Organizace byla založena v roce 1991. RJC provozuje svoje aktivity se snahou přispívat ke spolehlivému vývoji japonského automobilového průmyslu.

V souladu s touto snahou organizace každým rokem uděluje čtyři ocenění: "RJC Car of the Year", "RJC Import Car of the Year", "RJC Technology of the Year" a "RJC person of the Year". Vítěz každého z ocenění je vybírán na základě hlasování členů.

K tomu, aby mohl být vůz oceněn prestižním oceněním "2003 RJC Car of the Year", musí být vůz vyroben v Japonsku, jeho roční výroba musí přesáhnout 5.000 vozů a vůz musí být uveden do prodeje v době mezi 1.11. 2001 až 31.10. 2002. V letošním roce volila 72členná komise RJC ze 23 modelů, které podmínky splnily.

"Jsme poctěni a cítíme velké vzrušení z toho, že Mazda6 byla jmenována "2003 RJC Car of the Year", řekl President Mazda Motor Corporation Lewis Booth. "Vím, že celý tým Mazdy vložil do vývoje "šestky" svoje srdce a duši, což toto vítězství ještě více umocňuje. Vůz vnesl do života společnosti duch Zoom-Zoom a je ztělesněním našeho závazku a odhodlání vyvíjet a vyrábět vozy, které je radost řídit. Toto ocenění nám všem dává další jistotu toho, že jdeme kupředu správným směrem i s našimi dalšími výrobky."

Zcela nová Mazda6 (v japonsku označovaná jako Atenza) byla oceněna díky své kombinaci skvělého ovládání a celkového jízdního komfortu, díky své vynikající výbavě a vyrovnanému designu.

"RJC Car of the Year" není pro Mazdu6 prvním oceněním. Mazda Atenza byla jmenována také "Nejlepším vozem střední třídy nad 25.000 dolarů" v ocenění nejlepších vozů v Austrálii. Ve Skotsku a Rakousku získala ocenění Auto roku, stejně tak v České republice a na Novém Zélandě se stala Autem roku 2002 časopisu National Business Review. Mazda6 byla také vyhlášena druhým vozem v evropské anketě Car of the Year, což je pro japonskou značku nejlepší umístění v dosavadní historii.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků