Mazda6 má na kontě další prestižní ocenění

Nový vůz střední třídy Mazda6 z produkce Mazda Motor Corporation, který byl uveden v květnu tohoto roku, byl 19. listopadu v Japonsku sdružením Automotive Researchers & Journalists Conference of Japan (RJC) jmenován "RJC Car of the Year".

RJC je nezisková organizace, jejímiž členy jsou automobiloví novináři, přední akademici, právníci a další vlivní zástupci společnosti. Organizace byla založena v roce 1991. RJC provozuje svoje aktivity se snahou přispívat ke spolehlivému vývoji japonského automobilového průmyslu.

V souladu s touto snahou organizace každým rokem uděluje čtyři ocenění: "RJC Car of the Year", "RJC Import Car of the Year", "RJC Technology of the Year" a "RJC person of the Year". Vítěz každého z ocenění je vybírán na základě hlasování členů.

K tomu, aby mohl být vůz oceněn prestižním oceněním "2003 RJC Car of the Year", musí být vůz vyroben v Japonsku, jeho roční výroba musí přesáhnout 5.000 vozů a vůz musí být uveden do prodeje v době mezi 1.11. 2001 až 31.10. 2002. V letošním roce volila 72členná komise RJC ze 23 modelů, které podmínky splnily.

"Jsme poctěni a cítíme velké vzrušení z toho, že Mazda6 byla jmenována "2003 RJC Car of the Year", řekl President Mazda Motor Corporation Lewis Booth. "Vím, že celý tým Mazdy vložil do vývoje "šestky" svoje srdce a duši, což toto vítězství ještě více umocňuje. Vůz vnesl do života společnosti duch Zoom-Zoom a je ztělesněním našeho závazku a odhodlání vyvíjet a vyrábět vozy, které je radost řídit. Toto ocenění nám všem dává další jistotu toho, že jdeme kupředu správným směrem i s našimi dalšími výrobky."

Zcela nová Mazda6 (v japonsku označovaná jako Atenza) byla oceněna díky své kombinaci skvělého ovládání a celkového jízdního komfortu, díky své vynikající výbavě a vyrovnanému designu.

"RJC Car of the Year" není pro Mazdu6 prvním oceněním. Mazda Atenza byla jmenována také "Nejlepším vozem střední třídy nad 25.000 dolarů" v ocenění nejlepších vozů v Austrálii. Ve Skotsku a Rakousku získala ocenění Auto roku, stejně tak v České republice a na Novém Zélandě se stala Autem roku 2002 časopisu National Business Review. Mazda6 byla také vyhlášena druhým vozem v evropské anketě Car of the Year, což je pro japonskou značku nejlepší umístění v dosavadní historii.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků