Mazda5 Space Wagon: nové MPV přijede do Paříže

Mazda Motor Corporation využije letošního autosalonu v Paříži, aby ve světové premiéře představila svůj zcela nový space wagon Mazda5 (název pro evropské trhy). Mazda5 je pátým vozem nové generace, následujíce Mazdu6, Mazdu2, RX-8 a Mazdu3.

Tip: Stáhněte si plakát nové Mazdy 5

Jak slíbil koncept Mazda MX-Flexa odhalený v Ženevě začátkem tohoto roku, vnese nová Mazda5 vskutku inovativní řešení a radost z řízení do celosvětového segmentu space wagon.

Mazda nabídne komfort space wagonu a jedinečný „6 + jeden“ koncept, který nabízí flexibilní prostor uvnitř vozu. Pokud jde o jednotlivé trhy, ty budou schopné nabídnout konfiguraci vozu pro sedm cestujících nebo  nabídnou šestimístné uspořádání s dalším ukládacím prostorem.

V souladu s filozofií Mazdy Zoom-Zoom, nabídne Mazda5 svěží design exteriéru se dvěma posuvnými do široka otevíratelnými dveřmi, a jízdní dynamiku, kterou oceňují zákazníci u všech vozů Mazda nové generace. Nabízeny budou čtyři pohonné jednotky, které uspokojí rozdílné potřeby – dva zážehové motory, vyvinuté specificky pro evropský trh a dvě verze vznětového motoru s technologií common-rail.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 26 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků