Mazda5 Space Wagon: nové MPV přijede do Paříže

Mazda Motor Corporation využije letošního autosalonu v Paříži, aby ve světové premiéře představila svůj zcela nový space wagon Mazda5 (název pro evropské trhy). Mazda5 je pátým vozem nové generace, následujíce Mazdu6, Mazdu2, RX-8 a Mazdu3.

Tip: Stáhněte si plakát nové Mazdy 5

Jak slíbil koncept Mazda MX-Flexa odhalený v Ženevě začátkem tohoto roku, vnese nová Mazda5 vskutku inovativní řešení a radost z řízení do celosvětového segmentu space wagon.

Mazda nabídne komfort space wagonu a jedinečný „6 + jeden“ koncept, který nabízí flexibilní prostor uvnitř vozu. Pokud jde o jednotlivé trhy, ty budou schopné nabídnout konfiguraci vozu pro sedm cestujících nebo  nabídnou šestimístné uspořádání s dalším ukládacím prostorem.

V souladu s filozofií Mazdy Zoom-Zoom, nabídne Mazda5 svěží design exteriéru se dvěma posuvnými do široka otevíratelnými dveřmi, a jízdní dynamiku, kterou oceňují zákazníci u všech vozů Mazda nové generace. Nabízeny budou čtyři pohonné jednotky, které uspokojí rozdílné potřeby – dva zážehové motory, vyvinuté specificky pro evropský trh a dvě verze vznětového motoru s technologií common-rail.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků