Mazda5 Space Wagon: nové MPV přijede do Paříže

Mazda Motor Corporation využije letošního autosalonu v Paříži, aby ve světové premiéře představila svůj zcela nový space wagon Mazda5 (název pro evropské trhy). Mazda5 je pátým vozem nové generace, následujíce Mazdu6, Mazdu2, RX-8 a Mazdu3.

Tip: Stáhněte si plakát nové Mazdy 5

Jak slíbil koncept Mazda MX-Flexa odhalený v Ženevě začátkem tohoto roku, vnese nová Mazda5 vskutku inovativní řešení a radost z řízení do celosvětového segmentu space wagon.

Mazda nabídne komfort space wagonu a jedinečný „6 + jeden“ koncept, který nabízí flexibilní prostor uvnitř vozu. Pokud jde o jednotlivé trhy, ty budou schopné nabídnout konfiguraci vozu pro sedm cestujících nebo  nabídnou šestimístné uspořádání s dalším ukládacím prostorem.

V souladu s filozofií Mazdy Zoom-Zoom, nabídne Mazda5 svěží design exteriéru se dvěma posuvnými do široka otevíratelnými dveřmi, a jízdní dynamiku, kterou oceňují zákazníci u všech vozů Mazda nové generace. Nabízeny budou čtyři pohonné jednotky, které uspokojí rozdílné potřeby – dva zážehové motory, vyvinuté specificky pro evropský trh a dvě verze vznětového motoru s technologií common-rail.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků