Mazda2 MPS: první studie je na světě

Renault Clio Sport, Opel Corsa OPC, Ford Fiesta ST a další ostrá mini mají dostat zdatného soupeře ze země vycházejícího slunce.

Automobilka Mazda sice nepromešká žádnou příležitost, aby popřela budoucí vývoj toho či onoho ostrého modelu MPS, ale na druhou stranu představuje veřejnosti jednu podobně laděnou studii za druhou. Odpovědí na otázku, proč by to dělala, kdyby nechtěla v prodeji těchto modelů pokračovat, může být snad jen matení konkurence.

Ať už je skutečnost jakákoli, Mazda se nyní vytasila se snímky nové Mazdy 2, v Japonsku Mazdy Demio, v provedení MPS (v Japonsku nese vůz název Mazdaspeed Demio).

O tom, co by mělo být pod kapotou se mnoho neví, ale v létě přišly informace o dvoulitrovém turbomotoru s výkonem přes 220 koní, což by mělo být dostačující pro dosažení vrcholu segmentu.

Součástí MPS balíku má být řada prvků, které lze vidět i na současném konceptu. Tedy pozměněné nárazníky, prahy, nová velká kola, sportovní interiér a sedačky. Samozřejmostí bude sportovní podvozek, posílené brzdy a neoficiálně se hovoří také o předním samosvorném diferenciálu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mazda2 MPS koncept

 

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků