Mazda2 MPS: první studie je na světě

Renault Clio Sport, Opel Corsa OPC, Ford Fiesta ST a další ostrá mini mají dostat zdatného soupeře ze země vycházejícího slunce.

Automobilka Mazda sice nepromešká žádnou příležitost, aby popřela budoucí vývoj toho či onoho ostrého modelu MPS, ale na druhou stranu představuje veřejnosti jednu podobně laděnou studii za druhou. Odpovědí na otázku, proč by to dělala, kdyby nechtěla v prodeji těchto modelů pokračovat, může být snad jen matení konkurence.

Ať už je skutečnost jakákoli, Mazda se nyní vytasila se snímky nové Mazdy 2, v Japonsku Mazdy Demio, v provedení MPS (v Japonsku nese vůz název Mazdaspeed Demio).

O tom, co by mělo být pod kapotou se mnoho neví, ale v létě přišly informace o dvoulitrovém turbomotoru s výkonem přes 220 koní, což by mělo být dostačující pro dosažení vrcholu segmentu.

Součástí MPS balíku má být řada prvků, které lze vidět i na současném konceptu. Tedy pozměněné nárazníky, prahy, nová velká kola, sportovní interiér a sedačky. Samozřejmostí bude sportovní podvozek, posílené brzdy a neoficiálně se hovoří také o předním samosvorném diferenciálu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mazda2 MPS koncept

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků