Mazda vyvíjí nový antikolizní bezpečnostní systém

Mazda pracuje na novém bezpečnostním prvku, který by měl výrazným dílem přispět k bezpečnosti na silnicích. Jde o antikolizní systém, který využívá komunikaci mezi vozidly a předává data mezi nimi. Přínosem má být varování řidiče o blížícím se vozidle kupříkladu v nepřehledných zatáčkách nebo za snížené viditelnosti.

Redukcí chyb řidiče plynoucí z přehlédnutí protijedoucího vozidla by mělo dojít k snížení dopravních nehod způsobených tímto faktorem. Systém dále obsahuje čidla na zádi vozu, která dokáží detekovat rychle se blížící vůz a upozornit tak řidiče, což pomůže především při jízdě na dálnici. Třetím prvkem systému je Precrash Safety System, který dokáže monitorovat překážky a v případě potřeby upozornit na nutnost rychlého brždění nebo dokáže brzdit i automaticky.

Jak již správně tušíte, problémem budoucích systémů je jejich kompatibilita. Automobilky jsou tak nuceny v tomto směru spolupracovat, jinak nebude výsledek optimální.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků