Mazda vyvíjí nový antikolizní bezpečnostní systém

Mazda pracuje na novém bezpečnostním prvku, který by měl výrazným dílem přispět k bezpečnosti na silnicích. Jde o antikolizní systém, který využívá komunikaci mezi vozidly a předává data mezi nimi. Přínosem má být varování řidiče o blížícím se vozidle kupříkladu v nepřehledných zatáčkách nebo za snížené viditelnosti.

Redukcí chyb řidiče plynoucí z přehlédnutí protijedoucího vozidla by mělo dojít k snížení dopravních nehod způsobených tímto faktorem. Systém dále obsahuje čidla na zádi vozu, která dokáží detekovat rychle se blížící vůz a upozornit tak řidiče, což pomůže především při jízdě na dálnici. Třetím prvkem systému je Precrash Safety System, který dokáže monitorovat překážky a v případě potřeby upozornit na nutnost rychlého brždění nebo dokáže brzdit i automaticky.

Jak již správně tušíte, problémem budoucích systémů je jejich kompatibilita. Automobilky jsou tak nuceny v tomto směru spolupracovat, jinak nebude výsledek optimální.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků