Mazda vyvíjí nový antikolizní bezpečnostní systém

Mazda pracuje na novém bezpečnostním prvku, který by měl výrazným dílem přispět k bezpečnosti na silnicích. Jde o antikolizní systém, který využívá komunikaci mezi vozidly a předává data mezi nimi. Přínosem má být varování řidiče o blížícím se vozidle kupříkladu v nepřehledných zatáčkách nebo za snížené viditelnosti.

Redukcí chyb řidiče plynoucí z přehlédnutí protijedoucího vozidla by mělo dojít k snížení dopravních nehod způsobených tímto faktorem. Systém dále obsahuje čidla na zádi vozu, která dokáží detekovat rychle se blížící vůz a upozornit tak řidiče, což pomůže především při jízdě na dálnici. Třetím prvkem systému je Precrash Safety System, který dokáže monitorovat překážky a v případě potřeby upozornit na nutnost rychlého brždění nebo dokáže brzdit i automaticky.

Jak již správně tušíte, problémem budoucích systémů je jejich kompatibilita. Automobilky jsou tak nuceny v tomto směru spolupracovat, jinak nebude výsledek optimální.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků