Mazda vyvíjí nový antikolizní bezpečnostní systém

Mazda pracuje na novém bezpečnostním prvku, který by měl výrazným dílem přispět k bezpečnosti na silnicích. Jde o antikolizní systém, který využívá komunikaci mezi vozidly a předává data mezi nimi. Přínosem má být varování řidiče o blížícím se vozidle kupříkladu v nepřehledných zatáčkách nebo za snížené viditelnosti.

Redukcí chyb řidiče plynoucí z přehlédnutí protijedoucího vozidla by mělo dojít k snížení dopravních nehod způsobených tímto faktorem. Systém dále obsahuje čidla na zádi vozu, která dokáží detekovat rychle se blížící vůz a upozornit tak řidiče, což pomůže především při jízdě na dálnici. Třetím prvkem systému je Precrash Safety System, který dokáže monitorovat překážky a v případě potřeby upozornit na nutnost rychlého brždění nebo dokáže brzdit i automaticky.

Jak již správně tušíte, problémem budoucích systémů je jejich kompatibilita. Automobilky jsou tak nuceny v tomto směru spolupracovat, jinak nebude výsledek optimální.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků