Mazda ukázala skoro celý interiér CX-90 ještě před premiérou. Tajemstvím už není ani nový lak

Před oficiálním odhalením Mazdy CX-90 si toho automobilka nechala pro sebe relativně málo. V novém videu nám prozradila podobu interiéru, části karoserie a nový lak.

Mazda CX-90 se světu ukáže už 31. ledna, ovšem automobilka nás udržuje napjaté další dynamickou ukázkou. Tentokrát se věnuje myšlenkám, s jakými se přistupovalo ke ztvárnění nového vozu. Pro prezentaci zvolila formu dialogu s designérem Becki Owensem.

Ten vyzdvihuje důležitost emocí, jež umocňují hladké linie karoserie, od nichž se lépe odrážejí paprsky světla a vytváří zajímavé vizuální efekty. Mazda CX-90 přinese novou červenou perleť s černými podtóny. Červená barva se často používá k vyjádření smyslnosti a pro Japonsko je hodně důležitá. Auto jako celek pak ve vás má vyvolat dynamická očekávání, i když stojí.  

Becki se ale více věnuje interiéru a materiálům. V ukázce se mihne vzorek světlého dekoru dřeva, ovšem zřetelný název Stoneform prozrazuje, že se jedná o alternativní podlahovou krytinu, kterou Becki navrhl. Zůstává otázkou, jestli se stejný materiál objeví i v novém voze, nebo bude nahrazen pravým dřevem. Pří skládání si můžeme všimnout látkového potahu palubní desky s tradičním japonským vzorem prošívání.

Vlastně to vypadá téměř jako identická varianta světlé kůže s šedou tkaninou, jakou dostanete v menší CX-60. Také zde celkový dojem umocňují chromované detaily a zachována zůstala i analogová tlačítka pro základní komfortní prvky.

Mazda

Japonskou automobilku založil v roce 1920 Jujiro Matsuda. Název se někdy odkazuje na jeho jméno, jindy na perského boha Ahura Mazda.

V roce 1979 vstoupil do Mazdy Ford, který postupně navyšoval a prodával svůj podíl. Dnes ale vlastní už malou část společnosti.

Mazda MX-30 • Mazda2 •​ Mazda3 •​ Mazda6 •​ Mazda CX-3 •​ Mazda CX-30 •​ Mazda CX-5 •​ Mazda MX-5

Diskuze (1) Další článek: Suzuki odhalilo plány do roku 2030. V Evropě nasadí pět elektroaut, včetně kapesního off-roadu Jimny

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz