Mazda Tribute s pravostranným řízením

Mazda Motor Corporation zahájila v Japonsku výrobu Mazdy Tribute s pravostranným řízením. Slavnostní zahájení výroby se odehrálo v úterý 17.10. v továrně v Hofu a zúčastnil se ho též president Mazda Motor Corporation pan Mark Fields...
Mazda Tribute s pravostranným řízením
Mazda Motor Corporation zahájila v Japonsku výrobu Mazdy Tribute s pravostranným řízením. Slavnostní zahájení výroby se odehrálo v úterý 17.10. v továrně v Hofu a zúčastnil se ho též president Mazda Motor Corporation pan Mark Fields a zhruba 200 dalších zaměstnanců. Mazda plánuje, že ve své nejnovější továrně v Hofu, v Plant II. bude ročně vyrábět 40 000 kusů tohoto vozu.

„Tribute není jenom první model, který byl vyvinut na základě spolupráce Mazdy a Fordu, ale také vůz, se kterým Mazda vstupuje do nového tisíciletí. Věřím, že obě společnosti se z procesu plánování až po výrobu hodně naučily jedna od druhé a že úspěch tohoto modelu na trhu nám přinese mnohé další zkušenosti, jak můžeme společně pracovat“, řekl Mark Fields. „Tento model nabídne zákazníkům příjemné řízení a řadu nových myšlenek, které budou řídit jejich emoce“, dodal.

William Clay Ford Jr., předseda Ford Motor Company, pravnuk zakladatele společnosti, vyslal blahopřejné poselství zaměstnancům Mazdy. „Mazda a Ford vstoupily do nového věku vzájemného partnerství s nebývalým podílem znalostí a technologie a expandující výroby automobilů v každém dalším závodě. Mazda Tribute a Ford Escape jsou báječným příkladem jak naše společnosti mohou sdílet architekturu vozu, zatímco uchovávají jedinečnou image svých značek.“

Tribute má osobitý a sofistikovaný styl, který upoutá pozornost nejenom ve městě, ale i v terénu. Nabízí velký a pohodlný interiér ve funkčním balení a vynikající jízdní vlastnosti díky výkonnému 3,0 l V6 nebo úspornému dvoulitrovému čtyřválci. Tyto vlastnosti kombinují přesně to, co představuje Mazdu a její osobitost. Tedy „styl“, „naplněné očekávání“ a „duch“.

Výroba Mazdy Tribute s levostranným řízením byla zahájena v Kansas City v červnu, samotný prodej v Severní Americe pak v srpnu. Vzhled vozu, jeho výbava a vynikající jízdní vlastnosti si okamžitě získaly oblibu u zákazníků a tak prodeje překonaly veškeré předpoklady. Načítaný prodej totiž ke konci září dosáhl již 7 015 vozů.

Specifikace vozu Mazda Tribute a datum jeho uvedení na japonský trh budou oznámeny 30.10. 2000.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků