Mazda Tribute s pravostranným řízením

Mazda Motor Corporation zahájila v Japonsku výrobu Mazdy Tribute s pravostranným řízením. Slavnostní zahájení výroby se odehrálo v úterý 17.10. v továrně v Hofu a zúčastnil se ho též president Mazda Motor Corporation pan Mark Fields...
Mazda Tribute s pravostranným řízením
Mazda Motor Corporation zahájila v Japonsku výrobu Mazdy Tribute s pravostranným řízením. Slavnostní zahájení výroby se odehrálo v úterý 17.10. v továrně v Hofu a zúčastnil se ho též president Mazda Motor Corporation pan Mark Fields a zhruba 200 dalších zaměstnanců. Mazda plánuje, že ve své nejnovější továrně v Hofu, v Plant II. bude ročně vyrábět 40 000 kusů tohoto vozu.

„Tribute není jenom první model, který byl vyvinut na základě spolupráce Mazdy a Fordu, ale také vůz, se kterým Mazda vstupuje do nového tisíciletí. Věřím, že obě společnosti se z procesu plánování až po výrobu hodně naučily jedna od druhé a že úspěch tohoto modelu na trhu nám přinese mnohé další zkušenosti, jak můžeme společně pracovat“, řekl Mark Fields. „Tento model nabídne zákazníkům příjemné řízení a řadu nových myšlenek, které budou řídit jejich emoce“, dodal.

William Clay Ford Jr., předseda Ford Motor Company, pravnuk zakladatele společnosti, vyslal blahopřejné poselství zaměstnancům Mazdy. „Mazda a Ford vstoupily do nového věku vzájemného partnerství s nebývalým podílem znalostí a technologie a expandující výroby automobilů v každém dalším závodě. Mazda Tribute a Ford Escape jsou báječným příkladem jak naše společnosti mohou sdílet architekturu vozu, zatímco uchovávají jedinečnou image svých značek.“

Tribute má osobitý a sofistikovaný styl, který upoutá pozornost nejenom ve městě, ale i v terénu. Nabízí velký a pohodlný interiér ve funkčním balení a vynikající jízdní vlastnosti díky výkonnému 3,0 l V6 nebo úspornému dvoulitrovému čtyřválci. Tyto vlastnosti kombinují přesně to, co představuje Mazdu a její osobitost. Tedy „styl“, „naplněné očekávání“ a „duch“.

Výroba Mazdy Tribute s levostranným řízením byla zahájena v Kansas City v červnu, samotný prodej v Severní Americe pak v srpnu. Vzhled vozu, jeho výbava a vynikající jízdní vlastnosti si okamžitě získaly oblibu u zákazníků a tak prodeje překonaly veškeré předpoklady. Načítaný prodej totiž ke konci září dosáhl již 7 015 vozů.

Specifikace vozu Mazda Tribute a datum jeho uvedení na japonský trh budou oznámeny 30.10. 2000.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků