Mazda Tribute s pravostranným řízením

Mazda Motor Corporation zahájila v Japonsku výrobu Mazdy Tribute s pravostranným řízením. Slavnostní zahájení výroby se odehrálo v úterý 17.10. v továrně v Hofu a zúčastnil se ho též president Mazda Motor Corporation pan Mark Fields...
Mazda Tribute s pravostranným řízením
Mazda Motor Corporation zahájila v Japonsku výrobu Mazdy Tribute s pravostranným řízením. Slavnostní zahájení výroby se odehrálo v úterý 17.10. v továrně v Hofu a zúčastnil se ho též president Mazda Motor Corporation pan Mark Fields a zhruba 200 dalších zaměstnanců. Mazda plánuje, že ve své nejnovější továrně v Hofu, v Plant II. bude ročně vyrábět 40 000 kusů tohoto vozu.

„Tribute není jenom první model, který byl vyvinut na základě spolupráce Mazdy a Fordu, ale také vůz, se kterým Mazda vstupuje do nového tisíciletí. Věřím, že obě společnosti se z procesu plánování až po výrobu hodně naučily jedna od druhé a že úspěch tohoto modelu na trhu nám přinese mnohé další zkušenosti, jak můžeme společně pracovat“, řekl Mark Fields. „Tento model nabídne zákazníkům příjemné řízení a řadu nových myšlenek, které budou řídit jejich emoce“, dodal.

William Clay Ford Jr., předseda Ford Motor Company, pravnuk zakladatele společnosti, vyslal blahopřejné poselství zaměstnancům Mazdy. „Mazda a Ford vstoupily do nového věku vzájemného partnerství s nebývalým podílem znalostí a technologie a expandující výroby automobilů v každém dalším závodě. Mazda Tribute a Ford Escape jsou báječným příkladem jak naše společnosti mohou sdílet architekturu vozu, zatímco uchovávají jedinečnou image svých značek.“

Tribute má osobitý a sofistikovaný styl, který upoutá pozornost nejenom ve městě, ale i v terénu. Nabízí velký a pohodlný interiér ve funkčním balení a vynikající jízdní vlastnosti díky výkonnému 3,0 l V6 nebo úspornému dvoulitrovému čtyřválci. Tyto vlastnosti kombinují přesně to, co představuje Mazdu a její osobitost. Tedy „styl“, „naplněné očekávání“ a „duch“.

Výroba Mazdy Tribute s levostranným řízením byla zahájena v Kansas City v červnu, samotný prodej v Severní Americe pak v srpnu. Vzhled vozu, jeho výbava a vynikající jízdní vlastnosti si okamžitě získaly oblibu u zákazníků a tak prodeje překonaly veškeré předpoklady. Načítaný prodej totiž ke konci září dosáhl již 7 015 vozů.

Specifikace vozu Mazda Tribute a datum jeho uvedení na japonský trh budou oznámeny 30.10. 2000.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků