Mazda Taiki, Wankel v novém balení

Automobilka Mazda si připravila pro domácí autosalon v Tokiu představení konceptu Taiki. Ten představuje futuristickou vizi sportovního vozu budoucnost a mimo přísně aerodynamický tvar, přináší i ukázku budoucí generace Wankelova motoru 16X o objemu 2x0,8 l.

Jak to již u Mazd tohoto typu bývá, motor je umístěn vpředu a poháněná jsou zadní kola. Díky tomu, že kabina nabízí jen dvě místa, která jsou posunuta více dozadu, má Taiki výborné rozložení hmotnosti.

Vidíme před sebou budoucí rysy nové Mazdy RX? Dost možná ano...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mazda Taiki
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků