Mazda: skvělé prodeje v květnu

Mazda Motor Europe prodala v minulém měsíci více než 21 000 vozů, a to navzdory poklesu ekonomiky o 1,3% napříč Evropou. Jedenáct trhů dosáhlo či překročilo své měsíční prodejní cíle.

V čele stojí čtyři trhy, které dosáhly rekordních výsledků. Rusko docílilo nového měsíčního rekordu prodeje počtu vozů s nárůstem o 247% oproti loňskému květnu a 3,6% podílu na trhu. V Itálii dosáhla Mazda rekordního podílu na trhu ve výši 1,0% a Španělsko zvýšilo prodej o 17% a tím docílilo 0,8% podílu na trhu. Současně to byl nejlepší květen v historii. Řecko zvýšilo prodej o téměř 10%. Květnový prodej představoval i nejlepší květen za posledních 13 let.

Další trhy, které dosáhly skvělých výsledků jsou: Dánsko, zvýšení o 76%, Norsko o 25%, Švédsko o 12% v porovnání k loňskému květnu. Tyto tři země tvoří organizaci Mazda Scandinavia, a tato v květnu zvýšila prodej o 41% oproti výsledku za stejné období loňského roku.  Předpokládaný podíl na trhu v tomto regionu by měl činit 2,2%, tj. o 0,6% více oproti loňskému květnu. V Irsku se prodalo o 11% více vozů v porovnání k loňskému květnu. Dobré výsledky oznámily také Francie a Česká republika & Slovensko. Tyto trhy zvýšily své prodeje o 2% versus výsledky loňského května.

Mazda3 byla v květnu pro Mazda Motor Europe nejprodávanějším modelem, když se prodalo téměř 8 000 vozů, tj. o 42% více oproti loňskému květnu, a podíl v segmentu činil téměř 3%. I Mazda6 pokračuje ve svých dobrých výsledcích, když se minulý měsíc prodalo přes 7 000 vozů a podíl v segmentu činil 4,5%. Také další vozy Mazda dosáhly skvělých prodejů, Mazda Tribute zvýšila prodej o 131% a Mazda B-serie o 35%  oproti loňskému květnu. Mazda RX-8 a MX-5 pokračují ve výtečném postavení v rámci sportovního non-premium segmentu s kombinovaným podílem téměř 19%.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků