Mazda: skvělé prodeje v květnu

Mazda Motor Europe prodala v minulém měsíci více než 21 000 vozů, a to navzdory poklesu ekonomiky o 1,3% napříč Evropou. Jedenáct trhů dosáhlo či překročilo své měsíční prodejní cíle.

V čele stojí čtyři trhy, které dosáhly rekordních výsledků. Rusko docílilo nového měsíčního rekordu prodeje počtu vozů s nárůstem o 247% oproti loňskému květnu a 3,6% podílu na trhu. V Itálii dosáhla Mazda rekordního podílu na trhu ve výši 1,0% a Španělsko zvýšilo prodej o 17% a tím docílilo 0,8% podílu na trhu. Současně to byl nejlepší květen v historii. Řecko zvýšilo prodej o téměř 10%. Květnový prodej představoval i nejlepší květen za posledních 13 let.

Další trhy, které dosáhly skvělých výsledků jsou: Dánsko, zvýšení o 76%, Norsko o 25%, Švédsko o 12% v porovnání k loňskému květnu. Tyto tři země tvoří organizaci Mazda Scandinavia, a tato v květnu zvýšila prodej o 41% oproti výsledku za stejné období loňského roku.  Předpokládaný podíl na trhu v tomto regionu by měl činit 2,2%, tj. o 0,6% více oproti loňskému květnu. V Irsku se prodalo o 11% více vozů v porovnání k loňskému květnu. Dobré výsledky oznámily také Francie a Česká republika & Slovensko. Tyto trhy zvýšily své prodeje o 2% versus výsledky loňského května.

Mazda3 byla v květnu pro Mazda Motor Europe nejprodávanějším modelem, když se prodalo téměř 8 000 vozů, tj. o 42% více oproti loňskému květnu, a podíl v segmentu činil téměř 3%. I Mazda6 pokračuje ve svých dobrých výsledcích, když se minulý měsíc prodalo přes 7 000 vozů a podíl v segmentu činil 4,5%. Také další vozy Mazda dosáhly skvělých prodejů, Mazda Tribute zvýšila prodej o 131% a Mazda B-serie o 35%  oproti loňskému květnu. Mazda RX-8 a MX-5 pokračují ve výtečném postavení v rámci sportovního non-premium segmentu s kombinovaným podílem téměř 19%.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků