Mazda: skvělé prodeje v květnu

Mazda Motor Europe prodala v minulém měsíci více než 21 000 vozů, a to navzdory poklesu ekonomiky o 1,3% napříč Evropou. Jedenáct trhů dosáhlo či překročilo své měsíční prodejní cíle.

V čele stojí čtyři trhy, které dosáhly rekordních výsledků. Rusko docílilo nového měsíčního rekordu prodeje počtu vozů s nárůstem o 247% oproti loňskému květnu a 3,6% podílu na trhu. V Itálii dosáhla Mazda rekordního podílu na trhu ve výši 1,0% a Španělsko zvýšilo prodej o 17% a tím docílilo 0,8% podílu na trhu. Současně to byl nejlepší květen v historii. Řecko zvýšilo prodej o téměř 10%. Květnový prodej představoval i nejlepší květen za posledních 13 let.

Další trhy, které dosáhly skvělých výsledků jsou: Dánsko, zvýšení o 76%, Norsko o 25%, Švédsko o 12% v porovnání k loňskému květnu. Tyto tři země tvoří organizaci Mazda Scandinavia, a tato v květnu zvýšila prodej o 41% oproti výsledku za stejné období loňského roku.  Předpokládaný podíl na trhu v tomto regionu by měl činit 2,2%, tj. o 0,6% více oproti loňskému květnu. V Irsku se prodalo o 11% více vozů v porovnání k loňskému květnu. Dobré výsledky oznámily také Francie a Česká republika & Slovensko. Tyto trhy zvýšily své prodeje o 2% versus výsledky loňského května.

Mazda3 byla v květnu pro Mazda Motor Europe nejprodávanějším modelem, když se prodalo téměř 8 000 vozů, tj. o 42% více oproti loňskému květnu, a podíl v segmentu činil téměř 3%. I Mazda6 pokračuje ve svých dobrých výsledcích, když se minulý měsíc prodalo přes 7 000 vozů a podíl v segmentu činil 4,5%. Také další vozy Mazda dosáhly skvělých prodejů, Mazda Tribute zvýšila prodej o 131% a Mazda B-serie o 35%  oproti loňskému květnu. Mazda RX-8 a MX-5 pokračují ve výtečném postavení v rámci sportovního non-premium segmentu s kombinovaným podílem téměř 19%.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků