Mazda RX-Vision dostala závodní verzi GT3. Zní božsky, potěší hráče GT Sport

Nádherný koncept z roku 2015 se dočkal oficiální závodní verze. Tedy bohužel jen ve virtuálním světě.

Čas letí a produkční verze úžasného konceptu Mazda RX-Vision z roku 2015 jsme se stále nedočkali. Na svůj výtvor nicméně japonská automobilka nezapomíná. Základ konceptu nyní přetvořila do závodní varianty třídy GT3, kterým potěší alespoň hráče Gran Turisma Sport – nádherný závoďák je totiž dalším z konceptů, které vznikají čistě pro titul konzole PlayStation 4.

Mazda si přitom dala práci, aby se rovněž ve virtuálním světě držela klasických regulí třídy GT3. Model je tedy do závodní formy upraven dle platných nařízení. V Gran Turismu Sport pak spadá do tamní kategorie vozidel Gr.3.

Unikly informace o nové Mazdě CX-5. Zřejmě to bude šestiválcová zadokolka!

Unikly informace o nové Mazdě CX-5. Zřejmě to bude šestiválcová zadokolka!

Dveře zůstávají beze změn z původního konceptu, ale zbytek byl řádně přepracován s rozšířeným rozchodem vpředu i vzadu a tedy i pořádně širokým bodykitem. Na přídi se objevil masivní karbonový splitter, průduchy v kapotě vylepšují aerodynamiku i zajišťují odvod tepla z motoru, zatímco na stále elegantní zádi nechybí velký difuzor a pořádný spoiler.

Došlo samozřejmě také k virtuálnímu vykuchání všech zbytečností z interiéru, kam se pak nastěhovaly ochranná klec, závodní skořepina, malý multifunkční volant, digitální přístrojový štít se všemi nutnými informacemi, displej zadní kamery a mimo jiné zjednodušený středový tunel obsypaný tlačítky.

Mazda oficiálně zvažuje návrat Wankelova motoru. MX-30 by pomohl s dojezdem

Mazda oficiálně zvažuje návrat Wankelova motoru. MX-30 by pomohl s dojezdem

Specifikace RX-Vision pro Gran Turismo Sport uvádí vpředu za úrovní nápravy uložený Wankelův motor nové generace Skyactiv-R se čtyřmi rotory a výkonem 570 koní (419 kW). Auto má disponovat takřka perfektním rozložením hmotnosti v poměru 48:52 (vpředu/vzadu). Na videu níže zní přesně tak, jak byste si představovali. 

Ke stažení do hry je vůz dostupný už nyní a může být použit také ve FIA certifikovaném virtuálním GT šampionátu sezóny 2020.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 69 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků